Dzieła na miarę Grottgera – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   30 października 2016 09:51

W szkole podstawowej w Porębie Wielkiej uczniowie rywalizowali w konkursie plastycznym pod hasłem „Na drodze bezpiecznie”. Wpłynęło aż 112 prac plastycznych, komiksów i rymowanek.

– Komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem tych najlepszych – informuje Anna Szarzec ze szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej.

Pierwsze miejsce zajęły prace Karoliny  Kuś, Patrycji Kocjan i Zuzanny Snażyk. Drugą lokatę uzyskali Wiktoria Pietrańczyk, Monika Borowczyk, Weronika Płonka i Łukasz Bachara. Ostatnia wyróżniona praca w tej kategorii należała do Julii Pyzdek.

W starszej grupie wiekowej zwyciężyła interpretacja tematu Gabrysi Szymańskiej. Drugie miejsce zdobyli Mariola Żmuda i Mateusz Marzec, trzecie  przyznano uczniowi klasy czwartej Adrianowi Szymonkowi.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy  zostały wręczone uczestnikom podczas „Szkolnego konkursu wiedzy o ruchu drogowym.” Wyróżnione dzieła zaprezentowano na wystawie pokonkursowej.

– Liczba prac, które wpłynęły na konkurs świadczy o dużym zainteresowaniu tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla czuwająca nad przebiegiem konkursu Barbara Gabryś. – Mam nadzieję, że uczniowie którzy uczestniczyli w działaniach Odblaskowej Szkoły będą świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

– Szczególnie uczniowie klasy piątej pokazali, że do tematu bezpieczeństwa na drodze podchodzą rzeczowo i poważnie. – mówi Cecylia Kowalska, inicjatorka akcji. – „My mamy odblaski przy nodze, jesteśmy widoczni na drodze. Jesteśmy widoczni choć mali, błyszczymy, świecimy w oddali.” To tylko jedno z wielu haseł, które towarzyszyło im przy tworzeniu komiksów obrazujących zasady zachowania się na drodze.

Choć wykonanie komiksu wcale nie jest łatwą sztuką, młodzież poradziła sobie z nią wyśmienicie. Niektórzy rysowali historyjki wzięte z życia, inni przeciwstawiali obrazowo prawidłowe i złe nawyki towarzyszące uczestnikom ruchu drogowego. Zachęcali także do noszenia odblasków układając rymowanki takie jak:

„Na sweterku, na kurteczce, na mundurku i czapeczce, odblask zawsze jasno świeci chroniąc zdrowie wszystkich dzieci”

„Odblaski, odblaski, kolorowe paski, kamizelki złociste gdy masz je na sobie, bezpieczeństwo twoje jest niezagrożone.”

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .