Dzieci nagradzały i karały kierowców – FOTO

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   11 października 2018 16:28

W Porębie Wielkiej dzieci z miejscowej szkoły nagradzały i karały kierowców. A wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Jabłko lub cytrynka”.

Kierowcy, którzy przejeżdżali przez Porębę Wielką musieli być mocno zdziwieni, kiedy zobaczyli, że patrolowi z drogówki towarzyszą dzieci w kamizelkach odblaskowych.

Byli to uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, która to bierze udział w małopolskim konkursie „Odblaskowa szkoła”. Wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymywali przejeżdżające samochody.

„W ramach konkursu dzieci przygotowały akcję „ Jabłko lub cytrynka”, mającą na celu uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie prędkości w rejonach szkół” – mówi starsza aspirant Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej komendy.

#Edukacja_eFO

Kierowcy jadący prawidłowo, dostawali od szkolnego patrolu jabłko. Ci, którzy popełnili wykroczenie, otrzymywali plasterek cytryny do zjedzenia na miejscu. Musieli też przyjąć reprymendę od dzieci.

Po akcji powstał raport. Wynikało z niego, że czwartoklasiści wydali znacznie więcej jabłek, niż plastrów cytryny.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .