polecamy
Fakty z powiatu: Konferencja „Zdrowie psychiczne – wspólny temat” – FILM
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Dyżury organizują placówki ZUS w Chrzanowie, Olkuszu, Oświęcimiu (na zdjęciu), Suchej Beskidzkiej i Wadowicach. Fot. Paweł Wodniak
Pracownicy placówek ZUS w Chrzanowie, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach udzielą porad na temat świadczenia wspierającego, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej, orzecznictwa lekarskiego i 500+ dla niesamodzielnych. Dyżury ruszają we wtorek 10 września, skończą się w czwartek 19 września.
10 września w godzinach od 9 do 11 pod numerem telefonu 33 847 52 84 dowiemy się wszystkiego w kwestii świadczenie wspierającego: komu przysługuje, jaka jest jego wysokość, jak uzyskać świadczenie, jak złożyć wniosek i w jaki sposób ZUS wypłaca świadczenie.
Dyżur w czwartek 12 września w godz. od 11 do 13 pod nr tel. 32 318 11 09 dotyczyć będzie renty z tytułu niezdolności do pracy: kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy, co trzeba zrobić, aby otrzymać rentę i na jak długo, co wpływa na wysokość renty i o czym rencista powinien poinformować ZUS.
Poniedziałek 16 września to dzień renty socjalnej. Od 11 do 13 pod nr tel. 32 641 33 34 eksperci przedstawią warunki do przyznania renty socjalnej, niezbędne dokumenty do ustalenia prawa do renty socjalnej, a także o czym trzeba poinformować ZUS, dorabiając do renty socjalnej.
We wtorek 17 września, od 10 do 12 pod nr tel. 33 874 16 76 uzyskamy informacje o orzecznictwie lekarskim: orzekaniu o niezdolności do pracy w różnych schorzeniach i zaburzeniach, zasadach przeprowadzania badań, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS.
Ostatni dyżur dotyczy świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji: komu przysługuje świadczenie, jakie warunki trzeba spełnić, aby je otrzymać, wysokość świadczeń, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku. Te informacje zainteresowani otrzymają w czwartek 19 września w godz. 10-12 pod nr tel. 691 458 952.
„Dni Osób z Niepełnosprawnością to miesiąc wydarzeń organizowanych przez ZUS. Ich głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o sytuacji i potrzebach osób z niepełnosprawnościami i informacji o możliwościach wspierania tych osób i ich bliskich. W tym roku spotykamy się pod hasłem „Tacy sami, bez barier”. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami do udziału w naszych wydarzeniach” – mówi Anna Szaniawska, regionalna rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.