Dwunasty zakażony. Modelowa postawa mężczyzny

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 kwietnia 2020 17:52

Mamy 12. w powiecie oświęcimskim i piąty w gminie Kęty przypadek zakażenia koronawirusem. Na uznanie zasługuje modelowa postawa mężczyzny z COVID-19.

Mieszkaniec gminy Kęty w wieku około 40 lat zaobserwował u siebie niepokojące objawy. Skontaktował się z oświęcimskim sanepidem. Zgodnie z zaleceniami stacji sanitarno-epidemiologicznej pojechał do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Zgłosił się nie na szpitalny oddział ratunkowy, ale do części przeznaczonej dla osób z podejrzeniem COVID-19. To miejsce, wyznaczone wiele tygodni temu przez dyrekcję, ma oddzielne wejście i właściwy reżim sanitarny” – mówi Faktom Oświęcim Magdalena Foks ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Personel medyczny przyjął mężczyznę do izolatki i pobrał materiał do badania w kierunku potwierdzenia lub wykluczenia koronawirusa. Pacjent czekał na wynik w izolacji. Wynik okazał się pozytywny. Chory pojechał na leczenie do Krakowa. Jego rodzinę służby poddały kwarantannie.

„Dzięki odpowiedniej i odpowiedzialnej postawie tego człowieka, personel szpitala pozostaje bezpieczny” – zapewnia Magdalena Foks.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa