Dwoje kierowców po alkoholu, dwóch kolejnych, w tym 89-latek, bez uprawnień

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 lutego 2021 16:49

Dzięki obywatelskim zatrzymaniom dwoje pijanych kierowców wstanie przed sądem. Przez wykroczenia drogowe wpadła kolejna dwójka, kierująca bez uprawnień.

Cała czwórka stanie niebawem przed obliczem Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Najstarszy z podejrzanych ma 89 lat.

Chełmek

Ulicą Krakowską w Chełmku podążał seatem miejscowy 25-latek. Jechał klasycznym slalomem, a przy przejściu dla pieszych uszkodził dwa słupki drogowe, z których jeden uderzył w jadący z naprzeciwka samochód. Jego kierowca, także chełmkowianin, zawrócił i pojechał za „slalomistą”. W pościg za seatem ruszył też mieszkaniec Nowego Targu, który był świadkiem całego zajścia.

25-latek zatrzymał się na osiedlowym parkingu. Wówczas mężczyźni podbiegli do jego samochodu i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Następnie zadzwonili po policję.

Młody człowiek miał w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Nie posiada prawa jazdy, a seat nie ma aktualnych badań technicznych.

„Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zagrożenie należą się panom Arkadiuszowi i Brajanowi, którzy wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Dzięki ich reakcji drogowy przestępca już wkrótce odpowie za popełniony czyn” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Oświęcim

Tym razem czujnością wykazali się pracownicy firmy ochroniarskiej. W czasie wykonywania swoich obowiązków, na ulicy Wysokie Brzegi w Oświęcimiu, dostrzegli prowadzone przez kobietę audi, jadące bez włączonych świateł.

Ponieważ było ciemno, ochroniarze pojechali za kobietą, by w stosownym momencie zwrócić jej uwagę, że stwarza zagrożenie na drodze. Chwilę później audi zatrzymało się na poboczu, więc mężczyźni podeszli do kierującej. Po otwarciu drzwi od razu wyczuli intensywną woń alkoholu. Zatrzymali kobietę i wezwali policję.

„Mundurowi przejęli nietrzeźwą kobietę z rąk pracowników ochrony, którą była 53-letnia mieszkanka Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu” – relacjonuje policjantka.

Grojec

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 948, łączącej stolice powiatu z Kętami. Będąc w Grojcu na ulicy Beskidzkiej zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca nie włączył świateł i o 17 km na godz. przekroczył dozwoloną prędkość.

Za kierownicą osobówki siedział 89-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Senior popełnił nie tylko wykroczenia, ale i przestępstwo drogowe. Prowadził samochód, choć trzy lata temu z przyczyn zdrowotnych stracił prawo jazdy.

Osiek

64-latek z powiatu wołomińskiego także wpadł w policyjne ręce, gdyż peugeotem partnerem przekroczył dozwoloną prędkość. I to o taką samą wielkość, jak jego starszy kolega z Grojca, czyli o 17 km na godz.

„Z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna od 2018 roku posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami” – mówi rzecznik prasowa oświęcimskiej komendy policji

Za prowadzenie pojazdów bez uprawnień grozi kara do dwóch lat więzienia. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny również przewiduje dwa lata za kratkami, a ponadto dotkliwe konsekwencje finansowe i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .