Dwie malutkie dziewczynki w pijanym towarzystwie

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   27 listopada 2018 10:11

Pijani rodzice “opiekowali się” dwiema córeczkami – czterotygodniową oraz dwuletnią. Mogą za to pójść do więzienia nawet na pięć lat. 

Skrajną nieodpowiedzialność rodziców małych dziewczynek, czterotygodniowej oraz dwuletniej ujawnili ratownicy medyczni, którzy przyjechali na wezwanie do kobiety. Skarżyła się na silne bóle brzucha.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 25 listopada wieczorem na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 21 zespół oświęcimskiego pogotowia ratunkowego wyruszył do kobiety oczekującej pomocy.

“Ratownicy pod wskazanym adresem zastali 28-letniego mieszkańca Oświęcimia oraz jego 20-letnią żonę, którzy byli pod silnym wpływem alkoholu. Pod opieką nietrzeźwej pary znajdowała się dwuletnia dziewczynka oraz jej czterotygodniowa siostra” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Medycy wezwali na miejsce policjantów

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości matki dzieci, które wykazało 2,60 promila alkoholu. Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało 2,70 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych, natomiast dzieci oddali pod opiekę babci.

Kara pozbawienia wolności

Wobec nietrzeźwych rodziców policja wszczęła postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich dzieci, nad którymi mieli obowiązek opieki. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

“To nie wszystkie konsekwencje, które mogą ponieść nieodpowiedzialni rodzice. Materiały sprawy trafiły również do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich” – dodaje Jurecka – “O sprawie zostali również powiadomieni pracownicy socjalni. W przypadku potwierdzenia zaniedbań w zakresie sprawowania opieki sąd może ograniczyć władzę rodzicielską lub jej pozbawić”.

Apel policji

“Apelujemy do osób, które zauważają nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, o powiadamianie odpowiednich  służb. Takie zgłoszenia mają na celu nie tylko przeciwdziałanie tragedii,  ale również daje służbom możliwość podjęcia wczesnych i skutecznych działań opiekuńczych” – mówi rzeczniczka policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa