Dwa przypadki COVID-19 u pacjentów oświęcimskiego szpitala

Redakcja FO  |   Fakty  |   13 sierpnia 2020 18:15

U dwóch pacjentów Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu badania potwierdziły obecność koronawirusa. Przez COVID-19 dwa oddziały wstrzymały przyjęcia.

Zakażeni to pacjenci oddziałów neurologicznego i pierwszego wewnętrznego. Właśnie na te oddziały nie ma obecnie przyjęć.

„W przypadku oddziału neurologicznego pacjenci z podejrzeniem udarów są przyjmowani na dotychczasowych zasadach” – informuje Fakty Oświęcim Magdalena Foks ze szpitala w Oświęcimiu.

Każda osoba, przychodząca do budynku powiatowej lecznicy przechodzi tzw. triaż. Pracownik mierzy temperaturę ciała i zbiera wywiad epidemiczny, który pacjent potwierdza, wypełniając i podpisując stosowny formularz.

W jakich zatem okolicznościach służby medyczne szpitala wykryły zakażenie COVID-19?

„Zakażenie zostało wykryte podczas analizowania wyników badań i wyniku dodatniego testu w jednym przypadku. W drugim przypadku uzyskano wynik dodatni badania profilaktycznego podczas kierowania pacjenta do innego ośrodka” – tłumaczy Magdalena Foks.

Jedną z pacjentek „zakażonego” oddziału jest matka naszej czytelniczki, która zadzwoniła do redakcji eFO, by przekazać informację, że pacjentom przyjmowanym na oddziały szpitalne służby medyczne nie wykonują badań w kierunku koronawirusa.

„W innych szpitalach wymazy przy przyjęciu są wymagane, tutaj, jak się okazuje – nie. A ja się boję o moją mamę” – mówi nasza rozmówczyni.

Pytamy zatem, w jakich przypadkach potencjalni pacjenci oddziałów szpitalnych przechodzą test na COVID-19.

„Badanie testem na koronawirusa jest wykonywane w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu u pacjentów z objawami choroby COVID-19” -odpowiada Magdalena Foks.

W ostatniej dobie w powiecie oświęcimskim przybyło 14 udokumentowanych przypadków zachorowania na koronawirusa.

 

Zobacz również:

Powiat „awansował” do zielonej strefy epidemicznej

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa