Dwa niebezpieczne zdarzenia na Sobieskiego

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 marca 2020 13:51

Dwukrotnie w ciągu kilku godzin interweniowali kęccy i oświęcimscy policjanci na ulicy Sobieskiego w Kętach. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy.

Do obu zdarzeń doszło wczoraj. O godzinie 16.40 mieszkaniec Kęt, kierujący oplem corsą, potrącił prowadzącą rower i przechodzącą przez przejście dla pieszych 67-letnią mieszkankę powiatu bielskiego. Kobieta doznała jedynie niegroźnych stłuczeń, dlatego policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową. Kierowca dostał mandat i punkty karne za wykroczenie drogowe.

„Policjanci apelują do kierowców o zmniejszenie prędkości i większą uwagę na drodze zwłaszcza, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, czy też poruszają się drogą bez chodnika. Brak uwagi kierowcy, może pieszego kosztować życie” – apeluje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na tej samej ulicy tuż przed godziną 23 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierowca, 64-letni kęczanin, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. pędził aż 106 km na godz. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem i punktami. Odebrali mu tez prawo jazdy, które odzyska dopiero za trzy miesiące.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .