Dwa miesiące od początku modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   18 sierpnia 2020 14:08

Dokładnie dwa miesiące temu rozpoczęła się modernizacja niebezpiecznego skrzyżowania drogi krajowej nr 44 z ulicami Porębską i Jezioro w Zaborzu.

Dokładnie 18 czerwca wykonawca prac dokonał zmiany organizacji ruchu, by przystąpić do prac modernizacyjnych.

W ciągu dwóch miesięcy drogowcy wykonali wycinkę drzew, roboty rozbiórkowe, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci teletechnicznej,
budowę sygnalizacji świetlnej w zakresie kanalizacji teletechnicznej wraz ze studniami teletechnicznymi.

W trakcie realizacji są roboty ziemne w ciągu drogi krajowej nr 44 (zaawansowane w 80 procentach), roboty ziemne w ciągu drogi powiatowej (50 proc.), przebudowa oświetlenia własności Urzędu Gminy Oświęcim (20 proc.), stabilizacja podłoża gruntowego na DK 44 (70 proc.), warstwa mrozoochronna na krajówce (60 proc.).

„Po rozbudowie skrzyżowania na drodze krajowej nr 44 poprawi się bezpieczeństwo. Poszerzona jezdnia i dodatkowe pasy do skrętów zarówno na drodze krajowej jak i powiatowej poprawią płynność ruchu. Powstanie też sygnalizacja świetlna, nowe chodniki i oświetlenie przejścia dla pieszych” – informuje Iwona Mikrut, rzecznik prasowa krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowa skrzyżowania, która pochłonie prawie 1,9 mln zł, ma się zakończyć w listopadzie.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa