Drużyna z Jedynki Mistrzem Logicznego Myślenia – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 marca 2018 14:39

Ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu została Mistrzem Logicznego Myślenia. W miejskich mistrzostwach uczestniczyły drużyny pięciu szkół.

VI Konkurs „Mistrz Logicznego Myślenia” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z Oświęcimia w tym roku przebiegał pod hasłem „Myślisz lepiej, niż myślisz”.

Trzyosobowe drużyny z pięciu miejskich podstawówek – Jedynki, Czwórki, Ósemki, Dziewiątki i Jedenastki – zmagały się z łamigłówkami logicznymi i zagadkami matematycznymi. Zadania wymagały kreatywnych działań i pracy w zespole.

„Niektóre łamigłówki sprawiały uczniom trudności. Część rozwiązali wszyscy, ale były też takie, z którymi nie poradziła sobie żadna drużyna” – mówi Joanna Widuch, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu. To właśnie Trójka od sześciu lat organizuje ten ciekawy konkurs

Każda z drużyn miała swojego opiekuna. Tę funkcję pełnili: Emilia Osińska, Sonia Wiecheć, Patryk Stachura, Janusz Szypulski i Aleksander Widuch.

Imprezę poprowadzili Oliwia Wojtunik i Szymon Zabawski, a multimediami zajmowali się Wojciech Adamowicz oraz Jakub Wanat. Nad całością czuwało jury złożone z nauczycieli Trójki: Joanny Widuch, Marty Karolczuk i Daniela Kornasia.

Pierwsze miejsce zajęli: Dagmara Jarosz, Wiktoria Krzemień i Mateusz Lipowiecki z SP nr 1. Zaraz za nimi uplasowała się drużyna z SP nr 4 w składzie: Gabriela Siatka, Igor Petruczenko i Jan Pieszko. Miejsce na podium wywalczyli także: Katarzyna Kamyk, Anna Mayerberg i Jakub Losek z SP nr 8.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .