Druhowie z Malca laureatami ogólnopolskiej nagrody – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Styl życia  |   9 października 2018 10:30

Zakończył się XXV Ogólnopolski Konkurs Kronik Ochotniczych Straży Pożarnych oraz konkurs na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje “Z Dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”. Wśród laureatów druhowie z Malca.

Wyróżnienie w kategorii opracowań historycznych otrzymała monografia “Zarys dziejów Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu na tle historii sołectwa” autorstwa druhów Ewy Jonkisz i Sławomira Wadonia, opracowanej z okazji Jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu.

Laureaci konkursów podczas pobytu w Warszawie zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki, Cytadelę, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Chomiczówkę, Katedrę Świętego Floriana. Złożyli również kwiaty na grobach zasłużonych strażaków, w tym Bolesława Chomicza. Ważnym elementem spotkania był udział w warsztatach kronikarskich, w których udział wzięła również Kronikarz MDP druhna Weronika Gałdyn.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa