Drugie i szóste miejsce młodych przeciszowian – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja,Fakty  |   23 maja 2023 17:15

Drużyny ze Szkoły Podstawowej (SP) nr 1 w Przeciszowie znalazły się w czołówce finału wojewódzkiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).

Małopolskie zmagania 44. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim.

Turniej BRD

„Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie jazdy na rowerze jako zdrowego i bezpiecznego środka komunikacji  i rekreacji” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Turniej BRD

W wojewódzkim finale BRD wystartowały łącznie 42 drużyny, w tym 21 czteroosobowych drużyn młodszych i 21 trzyosobowych drużyn starszych. Zawodnicy zmagali się z wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i zdawali tzw. test skrzyżowań. Jeździli rowerem po torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego, a także wykazywali się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej BRD

W grupie młodszej drużyna z SP nr 1 w Przeciszowie w składzie Filip Gliwa,  Judyta Oleksy, Maja Fuczek i Michał Panek z klasy piątej znalazła się na podium, zdobywając trzecie miejsce.

Reprezentanci grupy starszej, Hubert Rapka, Jakub Sanak i Bartosz Całus z ósmej klasy, wywalczyli szóstą lokatę.

Turniej BRD

Młodych ludzi do turnieju przygotowywała nauczycielka Małgorzata Matyja, która wspierała swoich podopiecznych wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

„Drużynom z przeciszowskiej Jedynki i ich promotorce gratulujemy uzyskania bardzo dobrego wyniku, a także wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy” – mówi Małgorzata Jurecka.

Turniej BRD

Turniej BRD

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .