Druga część ulicy Olszewskiego do remontu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 września 2019 16:31

Za kilka dni rozpocznie się remont ulicy Olszewskiego na odcinku pomiędzy ulicami Słowackiego i Chemików. Będzie kosztować 2,7 mln zł i potrwa do 5 grudnia.

Dzisiaj inwestor zadania, czyli Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, przekazało plac budowy wykonawcy, którym jest firma Drog-Bud w Spytkowicach. W najbliższych dnia drogowcy oznakują objazdy i zamkną drogę pomiędzy ulicami Słowackiego i Szustera. Modernizacja pomiędzy rondem Telki u zbiegu ulic Chemików i Fabrycznej, a ulicą Szustera nastąpi w kolejnej fazie.

Na 700 metrach drogowcy wyremontują jezdnię, chodniki, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe i zjazdy. Zmodernizują sieć kanalizacji deszczowej, przygotują nowe studzienki kanalizacyjne, wpusty deszczowe wraz z przykanalikami, przebudują oświetlenie uliczne i wykonają nowe oznakowanie drogowe.

1,6 mln zł na remont pochodzi z V etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. 1,1 mln zł za inwestycję zapłacą starostwo, które jest właścicielem traktu, i samorząd Oświęcimia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .