Drogowy długi weekend już od dzisiaj

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 kwietnia 2017

Rozpoczęła się policyjna akcja „Majowy Weekend 2017”. W tym roku przyświeca jej hasło „Jedźmy, odpocznijmy i wróćmy bezpiecznie”.

W powiecie oświęcimskim bezpieczeństwa na drogach będą pilnować policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i podległych jej jednostek w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze.

W szczególnym zainteresowaniu funkcjonariuszy jest trzeźwość kierowców. Priorytetami są również prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci zgodnie z przepisami.

Policja przypomina za naszym pośrednictwem o ograniczeniu ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, który obowiązuje w ten weekend. 30 kwietnia i 2 maja od godziny 18 do 22, a 1 i 3 maja w godz. 8-22.

– Policjanci strzegą bezpieczeństwa, jednakże żadne wzmożone działania policyjne nie zastąpią rozsądku użytkowników dróg, od których zachowania zależy najwięcej – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.

Dlatego policjanci apelują do kierowców o uwagę i rozwagę za kierownicą, a do pieszych i rowerzystów o większą ostrożność podczas spacerów lub jazdy na rowerze.

– Z naszej strony życzymy udanego wypoczynku, a wyjeżdżającym bezpiecznego wyjazdu i równie bezpiecznego powrotu – dodaje policjantka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa