Drogi zyskują nowy wygląd i stają się bezpieczniejsze

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   3 sierpnia 2021 06:00

Miasto Oświęcim wyremontowało dwie kolejne ulice. Powiat zakończył drugi etap dużej inwestycji drogowej w gminie Przeciszów.

Na przebudowę ulicy Polowieckiej mieszkańcy czekali kilka lat. Teraz ten kluczowy w Monowicach trakt zyskał nową nawierzchnię na długości 1200 metrów. Jest także poszerzony. Powstał chodnik o szerokości dwóch metrów i kanalizacja deszczowa wraz z drenażami.

Całość kosztowała ponad 5,6 mln zł. 2,6 mln samorząd pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak nowa wygląda także ulica Norwida W Oświęcimiu na odcinku od ulicy Żeromskiego do Dąbrowskiego. Drogowcy wykonali kanalizację, nowe oświetlenie uliczne, nawierzchnię jezdni i chodniki. Ta inwestycja pochłonęła 1,3 mln zł. FDS pokrył blisko 50 procent tej kwoty. Reszta pochodziła z budżetu Oświęcimia.

„Trzy lata temu miasto wyremontowało już część drogi prowadzącej do cmentarza komunalnego. Od ulicy Wiklinowej do warsztatu samochodowego” – przypomina Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu dokonało odbioru drugiego etapu modernizacji drogi powiatowej w gminie Przeciszów. Przebudowa 2,5-kilometrowego odcinka od mostu na kanale Wisły do stadionu LKS Przeciszovia kosztowała 7 mln zł.

W zakres prac wchodziło wzmocnienie konstrukcji drogi i jej odwodnienie, położenie nowej nawierzchni, budowa ciągów pieszo rowerowych, oświetlenie przejść dla pieszych i wymiana wiat przystankowych.

Pierwszy etap modernizacji, obejmujący ulicę Leśną od granicy z gminą Oświęcim do kanału Wisły, zakończył się we wrześniu 2020 roku. Odbiór trzeciego i ostatniego już odcinka ma nastąpić jesienią.

Wartość całego zadania wynosi 14 mln zł. Finansują je powiat oświęcimski, gmina Przeciszów i Fundusz Dróg Samorządowych.

Powiat współfinansuje także trwający od ubiegłego roku remont ulicy Kolbego w Oświęcimiu. Inwestycja kosztująca 7 mln zł ma się zakończyć we wrześniu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .