Drogi i chodniki mogą zamienić się w lodowiska

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   18 stycznia 2023 19:07

Noc ze środy na czwartek przyniesie zamarzanie mokrych po wcześniejszych opadach deszczu i śniegu nawierzchni dróg i chodników.

Taką sytuację spowoduje nocny spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza. Minimalna temperatura powietrza wyniesie -2 stopni, a przy gruncie -3 stopnie.

„Zalecamy zachować ostrożność na drogach, będzie ślisko” – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek rano pojawi się kolejna strefa opadów śniegu, która obejmie m.in. Małopolskę. Strefa ta przesuwać się będzie w kierunku północno-wschodnim, a opady mogą spowodować przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 10 cm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu obowiązuje pomiędzy godziną 22 w środę a godz. 8 w czwartek i dotyczy powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego olkuskiego i proszowickiego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .