Dostawczak zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 lipca 2021 17:22

Dzisiaj w Osieku samochód dostawczy zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym. Jeden z kierowców doznał urazu głowy.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.30 na ulicy Głównej. 40-letni mieszkaniec Rybnika z nieustalonych przyczyn zjechał renault trafic na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przód ciągnika rolniczego zetor, za kierownicą którego siedział 51-latek z Osieka.

Na miejscu interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, lotnicze pogotowie ratunkowe, trzy sekcje Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku, OSP w Polance Wielkiej i policja.

„Strażacy ewakuowali z pojazdu kierowcę ciągnika i udzielali mu pomocy medycznej do czasu przybycia ratowników medycznych” – relacjonuje młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy PSP w Oświęcimiu.

Kierowca busa po wypadku był przytomny. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł go na badania do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„W wyniku zderzenia poważnie ranny został traktorzysta, który z urazem głowy został zabrany przez ratowników lotniczego pogotowia ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .