Dostał udaru. Policjanci wyważyli drzwi

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 września 2021 19:31

Syn nie miał kontaktu z ojcem. Nie mógł też dostać się do niego do mieszkania. Policjanci wyważyli drzwi. Okazało się, że 65-latek doznał udaru.

Mężczyzna nie mógł się dodzwonić do swojego ojca, mieszkającego w Chełmku. Pojechał więc do niego do mieszkania. Nikt jednak nie otworzył i nie reagował na pukanie do drzwi.

Zaniepokojony syn zadzwonił na numer alarmowy i powiedział o wszystkim operatorowi centrum powiadamiania ratunkowego. Ten wezwał służby ratunkowe.

Najbliżej miejsca zdarzenia byli sierżanci sztabowi Piotr Żak i Maciej Myrdko z chełmeckiej patrolówki. Policjanci, podobnie jak zgłaszający, uznali, że 65-latek może pilnie potrzebować pomocy. Dlatego też wyważyli drzwi do mieszkania. W kuchni znaleźli leżącego chełmkowianina, który nie mógł się ruszać.

„Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, po czym do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W szpitalu okazało się, że 65-latek doznał udaru mózgu i pozostał na leczeniu na oddziale neurologicznym.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .