Dojedź na wakacje bezpiecznie

Redakcja FO  |   Fakty  |   28 czerwca 2020 15:58

Policjanci rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2020. Ważnym elementem są kontrole autobusów wiozących dzieci na wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

„Wykaz zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców” – informują mundurowi.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

 

Bezpieczne Wakacje

 

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu:
– dane o badaniu technicznym
– dane techniczne
– informacje o polisie OC

„Przypominamy rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, aby zgłaszali wyjazdy do Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej policji lub do oficera dyżurnego. W pilnych przypadkach, np. w przypadku podejrzenia nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 112, wtedy czynności zostaną przeprowadzone niezwłocznie” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej komendy policji.

Od czwartku 2 lipca funkcjonować będą nowe numery telefonów do komend policji na terenie całej Polski. Poniżej prezentujemy nowe numery telefonów do jednostek policji w powiecie oświęcimskim:

 

 Jednostka Nowy numer resortowy z sieci publicznych krajowych Nowy numer  resortowy z sieci publicznych międzynarodowych
KPP w  Oświęcimiu

47 83 26 370

48 47 83 26 370

KP w Brzeszczach

47 83 26 400

48 47 83 26 400

KP w Chełmku 

47 83 26 450

48 47 83 26 450

KP w Kętach 

47 83 26 500

48 47 83 26 500

KP w Zatorze

47 83 26 550

48 47 83 26 550

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa