Dobroczynne maseczki, czyli Ola i Gosia dla Michała Baranowskiego

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   25 kwietnia 2020 09:15

Ola Meduna i Gosia Hnatyszyn postanowiły pomóc swojemu szkolnemu koledze i wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie Michała Baranowskiego.

Michał Baranowski z Oświęcimia zmaga się z nowotworem złośliwym. Dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Pojawiła się nadzieja, potrzebne są jednak pieniądze.

„To rzadkie paskudztwo, mięsak prążkowanokomórkowy typu pęcherzykowatego. Po serii intensywnej chemii, radioterapii i zabiegach operacyjnych okazało się, że w pobranych węzłach jest ciągle obecna żywa tkanka nowotworowa” – mówi Krzysztof Baranowski, tata Michała.

Potrzebne jest 54 tysiące złotych

Rodzina zorganizowała zbiórkę na portalu zrzutka.plJednak koleżanki Michała postanowiły zrobić coś jeszcze – uszyły 40 maseczek dwuwarstwowych. Przekażą je tym, którzy wpłaca datek na konto Michała.

„Chodziłyśmy z Michałem do tego samego gimnazjum, teraz do tego samego liceum, kojarzymy się ze szkolnych korytarzy, więc bardzo chciałybyśmy mu pomóc” – mówią Ola i Gosia.

Początki

„Nadmiar wolnego czasu spowodował, że postanowiłyśmy poznać tajniki czarnej magii zwanej przez niektórych szyciem. W planach było uszycie tylko kilku maseczek dla najbliższych. Po zobaczeniu zbiórki dla Michała zdałyśmy sobie sprawę z tego, że nasze twory mają potencjał do posiadania specjalnej mocy – mocy pomagania” – opowiadają dziewczyny.

 

Tak powstało 40 sztuk maseczek

Ola i Gosia twierdzą, że to nie są to maseczki idealne, jak te prosto z profesjonalnej szwalni, ale uszyte z ogromnym sersem i zaangażowaniem. 

Drodzy czytelnicy eFO, wykorzystajmy dobrze ich potencjał i wspólnie pomóżmy Michałowi. Maseczki są dwuwarstwowe, bawełniane i posiadają kieszonkę na filtr. Jedna maseczka to datek w wysokości 10 złotych.

Jak można zdobyć dobroczynne maseczki?

Na naszym profilu facebookowym po postem o maseczkach można wpisywać liczbę maseczek, jaka kogoś interesuje – nasza redakcja zapisze odpowiednią liczbę i wyśle link do wpłat. Po przesłaniu potwierdzenia wpłat napiszemy, w jaki sposób odebrać maseczki. 

„Maseczek jest 40 i każdy otrzyma losowo wybrane kolory” – zachęcają Ola i Gosia.

Dobroczynną maseczkę możesz nabyć na Facebooku eFO

Zobacz również:

Michał Baranowski potrzebuje pomocy

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .