• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Do Tychów dojedziemy pociągiem i to w niedalekiej przyszłości

Reklama

Projekt rewitalizacji linii kolejowej z Orzesza przez Tychy i Bieruń do Oświęcimia uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej i Skarbu Państwa.

Koncepcja połączenia kolejowego z Orzesza do Oświęcimia przez gminy Łaziska Górne, Wyry, Tychy i Bieruń składa się z trzech części, widocznych na mapce pod artykułem. Dofinansowanie w łącznej wysokości prawie 424 mln zł otrzymał odcinek Tychy - Bieruń Stary. Oznacza to, że rewitalizacja linii kolejowych z Orzesza do grodu nad Sołą staje się faktem i to w stosunkowo bliskiej przyszłości. W czerwcu kolej reaktywowała połączenie z Orzesza Jaśkowic do Tychów (projekt nr 1).
„Odcinek ten wciąż czeka na kompleksową rewitalizację obejmującą m.in. budowę, przebudowę i modernizację stacji oraz przystanków kolejowych, ale znalazł się na liście rezerwowej projektów wybranych do dofinansowania” - informuje Urząd Miasta Bierunia.
O konieczności kolejowego połączenia Oświęcimia z Tychami śląscy i małopolscy samorządowcy mówili od co najmniej kilkunastu lat. Dzisiaj ten zamysł przybrał realne kształty i co niezwykle ważne, otrzymał finansowanie.  width=

Fot. Urząd Miasta Bieruń