Dlaczego milczysz, prezydencie? – FELIETON

2 Paweł Wodniak  |   Fakty,Publicystyka  |   1 kwietnia 2019 21:38

Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do Janusza Chwieruta, prezydenta Oświęcimia, by potępił zapisy przyjętej przez władze Warszawy karty LGBT.

W apelu pojawiają się święci – Jan Bosko, Maksymilian Kolbe, Jan Paweł II – i argumenty, że przecież włodarz miasta patronował miejskim marszom dla życia i rodziny.

Dokument podpisany przez siedmioro rajców – Stanisława Biernata, Michała Chrzana, Krystynę Dąbrowską, Bożenę Godawę, Krzysztofa Kuczka, Waldemara Łozińskiego i Jakuba Przewoźnika – wskazuje jednoznacznie, że Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Oświęcimia bardzo się liczy ze zdaniem prezydenta Chwieruta, reprezentującego przecież zupełnie inną niż oni opcję polityczną. To naprawdę dobra zmiana.

By utrzymać ten stan, powinniśmy uprosić sternika samorządu, by częściej wypowiadał się w sprawach ponadlokalnych.

Panie prezydencie, oczekuję, że skomentuje pan ostatnie decyzje prezydenta Donalda Trumpa dotyczące ograniczenia liczby imigrantów, przybywających do USA z Meksyku.

Chciałbym też wiedzieć, co tak naprawdę myśli pan o brexicie. W końcu do Wielkiej Brytanii za pracą wyjeżdżali także mieszkańcy Oświęcimia.

Sądzę, że powinien pan się wypowiedzieć na temat wyborów prezydenckich na Ukrainie i faktu, że faworytem jest komik Wołodymyr Zełenski, wyprzedzający w sondażach obecna głowę państwa, czyli Petro Poroszenkę.

Ciekaw jestem, jakie stanowisko pan przyjmie wobec decyzji zarządu województwa dolnośląskiego, który rozważa zamknięcie Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Jest pan za czy też przeciw?

Musi pan także (z naciskiem na musi) zająć jednoznaczne stanowisko w sprawie postanowienia Urzędu Transportu Kolejowego, że Przewozy Regionalne mogą uruchomić regularne przewozy na trasie Katowice – Gdynia Główna – Katowice po tzw. Węglówce. Proszę tylko pamiętać, że Ministerstwo Infrastruktury negatywnie zaopiniowało ten pomysł.

W tym tygodniu pozostanę przy powyższych pięciu tematach, stanowiących swoistą „Piątkę Chwieruta”. Pytanie tylko czy prezydent wyskoczy jak Filip z konopi, czy też mimo wszystko wyjdzie szydło z worka i Janusz Chwierut zacznie, zgodnie z oczekiwaniami niektórych członków Prawa i Sprawiedliwości, wypowiadać się na każdy temat? Lokalny, regionalny, krajowy, kontynentalny i światowy…

Jedno mnie tylko trapi. Dlaczego, pomimo apelu rajców PiS, milczysz prezydencie?

Apel radnych PiS

 

Komentarze
  • 2 kwietnia 2019 09:57

    zyjeimysle

    Apel nie na temat Miasta Oświęcim. Cieszy, że na idiotyczne apele Prezydent nie odpowiada. Kościółkowy conglomerat w Radzie Miasta powinien wyluzować, szczególnie w czasie spalania” książek na stosie, molestowania dzieci przez pedofili w sutannach. CIEMNOGRÓD pisowski.

  • 15 sierpnia 2019 13:30

    Jerzy_Bies

    Co ze światłami na porębskiej koło gazowni

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa