Dla strażaków to były ciężkie trzy dni – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 września 2021 15:32

Przełom sierpnia i września był niezwykle pracowity dla strażaków państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Przyczyną były ulewne deszcze.

Pomiędzy 31 sierpnia a 2 września sekcje Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu i większości ochotniczych straży w powiecie oświęcimskim interweniowały 139 razy.

„Gwałtowne i długotrwałe opady spowodowały wiele lokalnych podtopień dróg, posesji i budynków. Duża ilość opadów znacząco wpłynęła na poziom potoków i rzek. Niewielkie zazwyczaj lokalne cieki wodne spowodowały znaczące zagrożenie dla mieszkańców. Na głównych rzekach przekroczone zostały stany alarmowe i ostrzegawcze” – podsumowuje młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu.

Główne działania polegały na odpompowywaniu wody i ograniczanie rozlewisk przy pomocy worków z piaskiem oraz zapór przeciwpowodziowych.

Najwięcej interwencji strażacy podjęli w Oświęcimiu – 20 i Porębie Wielkiej – 16. W gminie Brzeszcze wyjeżdżali do 15 zgłoszeń, w gminie Chełmek do 10, w gminie Kęty do 22, w gminie Osiek do 4, w gminie Oświęcim do 47, w mieście Oświęcimiu do 20, w Polance Wielkiej do 6, w gminie Przeciszów do 14 i w gminie Zator do 1.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .