Deszczowe kraksy. Policja apeluje: Zmień styl jazdy na jesienny – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 września 2023 15:54
Udostępnij

We wtorek w Oświęcimiu doszło do kilku stłuczek. Z kolei w Zatorze bmw zjechało z jezdni, uderzyło w drzewo i wylądowało w rowie.

W powiecie oświęcimskim od rana do wczesnego popołudnia padał deszcz. Jezdnie stały się śliskie. Dodatkowe zagrożenie stanowiły kałuże.

„Główną przyczyną kolizji była nadmierna prędkość i niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Służby ratunkowe

Na ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu służby ratunkowe interweniowały po karambolu trzech samochodów osobowych. Fot. Jola Wodniak

Po godzinie 8 na ulicy Legionów kierowca renault uderzył w tył toyoty, a ta najechała na jadące przed nią volvo. Trzy godziny później na placu Kościuszki renault uderzył w tył skody. O godzinie 12.20 na ulicy Olszewskiego kierowca seata uderzył w tył volkswagena, który uderzył w tył toyoty. To w Oświęcimiu.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na ulicy Sikorskiego w Zatorze.

Kolizja w Zatorze

Do wypadku doszło na ulicy Sikorskiego. Fot. Policja

„31-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego kierująca bym na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadła z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo” – opowiada policjantka.

Samochód ostatecznie znalazł się w rowie. Kobietą zajął się zespół ratownictwa medycznego (ZRM). Ratownicy przetransportowali ją ambulansem na badania do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Apelujemy: Zmień styl jazdy na jesienny, zmniejsz prędkość, zwiększ odstęp. Przypominamy kierowcom, by podczas opadów atmosferycznych zwiększyli odległość od poprzedzającego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Tylko wtedy będą  mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania” – przekonuje oficer prasowa.