Delfin „przypłynie” na osiedle Stare Stawy

Redakcja FO  |   Fakty  |   13 września 2019 08:37

Miasto Oświęcim sprzedało ponad 60-arową działkę na osiedlu Stare Stawy. U zbiegu ulic 11 Listopada i Zagrodowej powstanie tam obiekt handlowy Delfin.

Spółka Delfin działa na rynku od ponad 10 lat. Ma dziesięć sklepów marki Delfin m. in. w Malcu, w Nowej Wsi, Wieprzu, Osieku, Bieruniu, Witkowicach, Czechowicach-Dziedzicach.

Zatrudnia blisko 200 pracowników

„Stare Stawy to dynamicznie rozwijające się osiedle. Obok bloków wielorodzinnych powstają domy jednorodzinne. Przybywa ludzi, a oferta handlowa jest już niewystarczająca. Mieszkańcy od dłuższego czasu mówili mi o potrzebie jej rozszerzenia. Zapewne teraz ucieszy ich informacja o budowie nowego sklepu” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia .

Inwestor kupił od miasta działkę, która w planie zagospodarowania przestrzennego określana jest jako teren pod zabudowę handlowo-usługową.

„Liczę, że już w przyszłym roku przystąpi do budowy” – dodaje włodarz.

 

 

Komentarze
 • 13 września 2019 21:34

  hotin

  Brawo POwski p. prezydencie! Przy takich decyzjach sklep Plusik+ a obecnie Lewiatan nigdy nie zbankrutuje,a raz danej obietnicy bielskiemu sklepikarzowi się dotrzymuje.

  • 14 września 2019 13:07

   eneduerabe

   Bardzo dobrze, że powstanie nowy sklep. Lewiatan jest już za mały, asortyment słaby, ceny wysokie, Panie ekspedientki… są jakie są…

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa