Dbają o bezpieczeństwo dzieci

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   4 września 2018 14:00

Policjanci i strażnicy miejscy prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, która ma podnieść bezpieczeństwo dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny.

“Pierwszy etap działań w ramach tej akcji polegał na sprawdzeniu  stanu i prawidłowości oznakowania dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół. Natomiast od trzeciego września policjanci codziennie w wyznaczonych godzinach będą pełnić służby w pobliżu szkół tak aby pomagać uczniom w bezpiecznym dotarciu do szkoły” – poinformowała aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Trzy etapy akcji

Będą również kontrolować prędkość i przypominać kierowcom samochodów, że w dużej mierze od nich zależy czy dziecko bezpiecznie dotrze do szkoły czy do domu. Kierowca widząc dziecko przed przejściem dla pieszych, powinien zatrzymać się aby umożliwić mu bezpieczne przejście przez ulicę. Trzecim etapem działań w ramach akcji będzie przeprowadzenie prelekcji dla wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Rodzice powinni  również zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka

“Przede wszystkim należy pokazać dziecku najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych” – mówi rzeczniczka policji – “Ponadto zawsze starajmy się dawać dobry przykład nie łamiąc przepisów drogowych. Natomiast, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka ubrania i plecaki wyposażmy w elementy odblaskowe”

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa