Damsko-męski duet obrabiał sklepy – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 maja 2018

Oświęcimscy policjanci rozpracowali damsko-męski duet, który okradał sklepy. Para kradła kosmetyki i chemię gospodarczą, ale nie gardziła też siekierami.

Pewien czas temu do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zaczęły spływać zgłoszenia dotyczące kradzieży. Dochodziło do nich w sklepach oświęcimskich galerii handlowych. Policjanci ustalili, że wszystkich kradzieży dokonała ta sama para złodziei.

Przestępczy duet niedawno wrócił do Oświęcimia. 45-letni mieszkaniec Zawiercia na Śląsku i jego 38-letnia partnerka odwiedzili jedną z miejscowych perfumerii. Zabrali kilka pudełek kremów i markowych perfum, po czym wyszli, oczywiście nie płacąc.

Złodzieje wsiedli do stojącego na parkingu volkswagena i chcieli odjechać. Wtedy policjanci zatrzymali samochód. W jego wnętrzu znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów, pochodzących z kradzieży w co najmniej kilku sklepach. Wartość skradzionych „fantów” kryminalni oszacowali na około pięć tysięcy złotych.

„Wśród zabezpieczonych produktów znajdowały się perfumy, kremy, szampony, zestawy do golenia, artykuły chemii gospodarczej, słodycze, kawa, noże i siekiery. Ponadto w jednej ze skrytek policjanci ujawnili 10 tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej ze sprzedaży wcześniej skradzionych towarów” – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej komendy.

Kobieta i mężczyzna byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz znów usłyszeli zarzuty kradzieży. Ich liczba wzrośnie, gdyż kryminalni cały czas ustalają, z których sklepów pochodziły „fanty”.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa