Dachowanie w drodze na studia – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 marca 2018

Dzisiaj rano na drodze krajowej nr 44 we Włosienicy audi wypadło z drogi i dachowało w rowie melioracyjnym. Pojazdem jechały trzy młode osoby.

Kierująca audi 20-letnia przeciszowianka, która z dwójką pasażerów jechała na zajęcia na uczelni, straciła panowanie nad pojazdem. Na mokrej i śliskiej jezdni wpadła w poślizg.

Samochód zjechał z drogi, uderzył w betonowy mostek i upadł na dach w przydrożnym rowie. Kierująca i pasażer samodzielnie opuścili pojazd. Wewnątrz została pasażerka.

Ulicą Długą przez Włosienicę przejeżdżał akurat ratownik ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej, który zatrzymał się i przystąpił do udzielania pomocy rannej, ale przytomnej kobiecie.

Po chwili na miejscu wypadku byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy, OSP w Przeciszowie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu, ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego oraz policjanci z oświęcimskiej drogówki i zatorskiego komisariatu.

Strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, by wydobyć zakleszczoną 20-latkę z rozbitego samochodu. Zespół ratownictwa medycznego zabrał ranną kobietę do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie pozostała na leczeniu na jednym z oddziałów.

Kierująca i pasażer w wyniku wypadku doznali jedynie niegroźnych obrażeń, niewymagających interwencji medycznej.

Droga krajowa nr 44 była zablokowana przez około godzinę. Później, do chwili usunięcia rozbitego audi z traktu, służby wprowadziły ruch wahadłowy.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku ustalą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa