Czytelnik interweniował, inspektor zareagował

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 grudnia 2018 19:43

Nasz czytelnik interweniował w redakcji eFO w kwestii wiaty przystankowej. Dzięki temu inspektor nadzoru budowlanego zareagował i rozwiązał problem.

Sprawa dotyczyła remontowanej właśnie powiatowej ulicy Orłowskiego na osiedlu Zasole w Oświęcimiu.

„Moją uwagę przykuł dość niecodzienny widok. Mianowicie przystanek autobusowy oparty o stojące za nim drzewko. Rozumiem, że mógł w jakiś sposób przeszkadzać pracownikom budowy, ale coś takiego może zagrażać przechodniom. Ta tymczasowa podpora przystanku nie może być nazwana solidną” – napisał do nas mieszkaniec Zasola.

Droga jest w remoncie, zatem stanowi plac budowy. Nie można jej jednak zamknąć, bo znajduje się na osiedlu mieszkalnym.

„Wykonawca w trakcie prowadzenia robót ma zapewnić bezpieczne dojścia i dojazdy do pobliskich posesji. Natomiast użytkownicy drogi w związku z wkraczaniem na plac budowy powinni zachować szczególną ostrożność” – mówi Nikolina Magiera, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, które jest głównym inwestorem prac.

O naszym zgłoszeniu starostwo powiadomiło inspektora nadzoru budowlanego. Ten zareagował i przekazał informację zwrotną, że problem został rozwiązany. Dzięki czujności czytelnika Faktów Oświęcim i szybkiemu działaniu inwestora potencjalne zagrożenie zniknęło.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa