Czwórka Mistrzem Logicznego Myślenia – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 maja 2016 08:33

Pięć oświęcimskich szkół podstawowych wystartowało w IV Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz Logicznego Myślenia”. Jego organizatorem jest Miejskie Gimnazjum nr 3 w Oświęcimiu.

– Głównym celem tego konkursu jest wyzwalanie aktywności matematycznej oraz inspirowanie do działań kreatywnych uczniów z klas szóstych – zapewniają organizatorki przedsięwzięcia Barbara Faruga, Renata Ligenza i Joanna Widuch.

Konkurs podzielono na trzy etapy. W dwóch uczniowie zmagali się z zagadkami matematycznymi i łamigłówkami logicznymi. W trzecim wykonywali konstrukcję przestrzenną.

Zawodnicy mogli liczyć na gorący i widowiskowy doping swoich koleżanek i kolegów. I wraz z nimi mieli okazję nieco się rozerwać przy skeczu trenera Bartłomieja Nowaka oraz pokazie układania kostki Rubika przez gimnazjalistów.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu, która zdobyła 17 punktów. Tuż za nią uplasowały się Dziewiątka z 16 punktami i Jedenastka, która wywalczyła 15 punktów.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe. Nagrodą za pierwsze miejsce jest dodatkowo wyjazd do Krakowa na sztukę „Chory z urojenia”.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa