Cztery osoby w Oświęcimiu poddane kwarantannie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 marca 2020 15:36

Wśród mieszkańców Oświęcimia nie ma osób zarażonych koronawirusem. Według informacji Sanepidu, czterej oświęcimianie przebywają na kwarantannie.

„Według informacji uzyskanych przez miasto z oświęcimskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu na dzień 18 marca nie stwierdzono osób zarażonych wśród mieszkańców Oświęcimia, w związku z tym nikt nie przebywa w szpitalu na oddziałach zakaźnych. Kwarantanną domową objęte są cztery osoby” – informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa oświęcimskiego magistratu.

Na chwilę obecną w całej Małopolsce lekarze stwierdzili siedem przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z pandemią służby hospitalizują 23 osoby, 4478 objęły kwarantanną, a 1460 nadzorem epidemiologicznym.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii.

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze
 • 20 marca 2020 11:37

  jaki

  wczoraj 19.03 bylem w Kauflandzie i chciałbym się podzielić obserwacjami na temat zabezpieczeń przed wirusem. przed wejściem do głównej hali jest automat do dezynfekcji rąk. około 50 % ludzi nie dezynfekuje rąk. ochroniarz stojący przy wejściu na pytanie czemu nie zwraca uwagi ludziom odpowiedział że to nie należy do jego obowiązków. po wejściu na halę ok. 50% ludzi nie ubiera rękawiczek
  i macają palcami towary nie tylko przemysłowe a także spożywcze. kierownik hali na pytanie czemu nie zwracają uwagi ludziom odpowiedział cytuję ” przecież nie będziemy chodzić za każdym” .

  • 21 marca 2020 18:26

   KC

   Proszę postawić się na miejscu pracujących w sklepach… jak nie przyjdę masowo do pracy, gdzie będzie Pan przychodził “obserwowac” jak się ludzie zachowuje, Oni mają bardzo duże ryzyko zarażenia,A mimo wszystko przychodzą,żeby Pan mógł na zakupy chodzić.. zamiast szybko kupić co trzeba i wyjść to zawraca Pan … pytaniami…

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa