Czerwono-żółty solaris wygrał plebiscyt

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 grudnia 2017 19:48

Żółty autobus z tymże kolorem przenikającym szyby i czerwonym dachem wygrał oficjalny plebiscyt na kolorystykę miejskiego taboru w Oświęcimiu.

Taki właśnie design będzie obowiązywał po zakupie przez Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu 20 nowoczesnych solarisów.

Oficjalnie

W głosowaniu internetowym zaproponowanym przez MZK, a przygotowanym na stronie Urzędu Miasta Oświęcimia łącznie udział wzięło 1795 osób. Zwycięska wersja, oznaczona numerem trzecim, zdobyła 689 głosów.

„Tak więc od przyszłego roku na ulicach Oświęcimia i okolic pojawią się autobusy marki Solaris w kolorach żółto-czerwonych. Dla przypomnienia, czerwone autobusy jeździły po oświęcimskich drogach 33 lata, natomiast żółte 26 lat. Od przyszłego roku kolorystyka będzie łączyła tradycję sprzed 1991 roku z obecną” – tłumaczy Bożena Fraś, prezes MZK.

Faktowo

Gdy miejski przewoźnik rozpoczął oficjalny plebiscyt, Fakty Oświęcim zaproponowały czytelnikom, by wzięli udział w głosowaniu na projekty, przygotowane przez jednego z nich.

W naszej zabawie uczestniczyło 3988 mieszkańców. 1045 internautów oddało głos na projekt biało-niebieskiego autobusu z napisem „Oświęcim Miasto Pokoju” i herbem grodu nad Sołą umieszczonymi z przodu. Na bokach tylnej części w tym projekcie znajduje się grafika z hasłem „ Miasto Oświęcim. Tu się dzieje”.

Kompletne wyniki naszej zabawy i pozostałe projekty stworzone przez czytelnika FO znajdują się w artykule „Biało-niebieskie zamiast żółto-czerwonych”.

Żółty autobus z tymże kolorem przenikającym szyby i czerwonym dachem wygrał oficjalny plebiscyt na kolorystykę miejskiego taboru w Oświęcimiu.

Czytelnikom Faktów Oświęcim spodobała się taka kolorystyka. Fot. Solaris

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .