Czarny protest „No women no kraj” – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   3 października 2016 17:07
Udostępnij

Około 150 osób uczestniczyło w Oświęcimiu w czarnym proteście, jak nazwano ogólnopolski strajk kobiet. Zarówno panie jak i panowie protestowali w sercu miasta przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

„No women no kraj”, „Oprócz macic mamy mózgi”, to niektóre z haseł widocznych na transparentach, które dzierżyli protestujący. Oświęcimianie zajęli sporą część Rynku Głównego pomimo, że pogoda im nie sprzyjała. Cały czas bowiem padał deszcz i protestujący musieli schronić się pod parasolami i kapuzami.

Akcja #CzarnyProtest „No women no kraj” trwała w Oświęcimiu niecałą godzinę. Na jej zakończenie z głośników popłynęła piosenka „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Uczestnicy protestu ochoczo włączyli się w jej śpiewanie.

Komentarze
 • 3 października 2016 17:24

  Janusz Nęcek

  KOD wdraża plan: czarne marsze, czarne protesty, czarne myśli. KOD próbuje realizować najczarniejszy scenariusz w Polsce. PODZIELIĆ naród za wszelką cenę. Ośmieszyć, rozbić, zdeprecjonować. Na marszu nienarodzonych sięgają po broń najokrutniejszą. Znak Polski Walczącej przerobiony na falującego penisa z wpisanymi w godło kotwicy dyndającymi jądrami. Podpis jednobrzmiący: Polka walcząca.

 • 3 października 2016 19:25

  Adrian Olejarz

  Wszyscy ci, którzy tak głośno krzyczą o ochronie życia, powinni się zastanowić, jak oni sami by postąpili w sytuacji tzw. „złej ciąży”. Są po prostu przypadki, w których aborcja jest mniejszym złem. Niby taki katolicki kraj, a do rzucania kamieniami pierwsi.

 • 3 października 2016 19:26

  Anders

  jak na Oświęcim to i tak dużo osób przyszło

 • 3 października 2016 19:47

  Monika38

  Spójrzmy na średnią wieku większości tych protestujących Pań….ich biologiczny zegar już dawno przestał tykać…hmmm.. czyżby wszechobecne parcie na szkło ich tu sprowadziło? bo z pewnością nie cykl miesięczny…

 • 3 października 2016 21:54

  Jagoda

  Nie cykl miesięczny jest ważny pani Monika38, ale świadomość czym może grozić nowa ustawa. Ile kobiet z problemami może umrzeć przy nowej ustawie. Te starsze kobiety mają córki, wnuczki, siostry, młodsze przyjaciółki. W akcję włączają się też mężczyźni. Czy z nich też będzie pani drwiła? A tak przy okazji, łatwo obrażać, ale brak odwagi na podpisanie się, prawda?

 • 3 października 2016 22:58

  Natalia

  Dlaczego gdy ktoś manifestuje swoje przekonania i swoje zdanie musi być obrażany i wyśmiewany Szanujmy się wzajemnie !!!

 • 4 października 2016 10:02

  Agi

  Ciekawe ile z tych kobiet będzie miało to szczęście I trafi do egzorcysty? Uczestnictwo w takim marszu to zapraszanie szatana do siebie! Niech powiedza ile kobiet po aborcji popelnia samobójstwo! na początku jest kolorowo ale potem będzie tylko ciemność i rozpacz.
  Dziewczyny nie dajcie sobie wmówić !!!!!!

 • 4 października 2016 10:20

  BF

  Rozumiem zwolennicy ustawy o zaostrzeniu sprawy aborcji będą adoptować wszystkie dzieci z gwałtów oraz te upośledzone?! Czy może jak może wyglądać to będzie jak w amerykańskich kabaretach, nie dla aborcji i obrona „życia” 7mm zygoty która czuje mniej niż kwiatek na parapecie. A po urodzeniu środkowy palec.,

 • 4 października 2016 11:45

  Agi

  Według Ciebie 'BF’ lepiej te dzieci po prostu zabić ! Porozmawiaj z osobami, które tego doswiadczyly. Zobaczymy czy też będziesz taki /taka mądry.

 • 4 października 2016 16:00

  BF

  Agi to jeszcze nie są dzieci. Tak jestem tego zdania. A co się z nimi będzie działo jak już się urodzą i rodzice je zostawią? A zostawiać będzie coraz więcej, Patrz jak wygląda świat ile pracy trzeba i poświęceń przy zdrowych dzieciach a co dopiero przy chorych, albo jak będzie wyglądało życie dziecka choćby z gwałtu które będzie niechciane od początku, kiedy rosnąc będzie będzie przypominało matce gwałciciela (to ona powinna wybrać bo wie czy będzie w stanie je wychować). Także życzę następnego kroku obowiązku adopcji przez tych co tak twardo są za antyaborcją. Część można zacząć ratować zanim się narodzi, Ale nie wszystkich stać na to psychicznie czy finansowo.
  Dziecko jest jak się narodzi i wtedy już się je olewa, najwyżej trafi do rodziny zastępczej gdzie będzie dojone z dofinansowania i nie będzie miało nic. Bardziej walczy się o zygotę czy płód który się jeszcze nie narodził.. A te co „żyją” nie są już ważne..
  Tak mam bardziej mięsne podejście do życia.. Niestety z takimi genami gdzie ratujemy wszystko co się da za kilka dekad nasz gatunek sam wymrze z niedoskonałości genów..

 • 4 października 2016 18:26

  Piotr KOS

  hmm szczerze Agi ale przychylę się trochę do wypowiedzi BF. On nie karze nikomu dzieci zabijać.. Daje wybór czy matka chce się podjąć aborcji.. To wyłącznie wybór matki i ewentualnie najbliższych. To tak jakby ktoś Ci zabronił jeść. Bo zwierzęta żyją i czują, kwiatki na parapecie też bo obracają się w stronę światła. Żyj samym mlekiem..

  Dwu miesięczny zarodek nie ma wiele wspólnego z dzieckiem, bliżej mu do krewetki.

  Uważam że do ósmego tygodnia każda matka powinna mieć możliwość podjąć decyzję o aborcji z obowiązkową wizytą u psychologa który może ją przekonać do odstąpienia od tej decyzji. To jej wolna wola.
  Bezwzględnie możliwość po gwałtach.
  Bezwzględnie przy zagrożeniu życia matki.
  Oraz możliwość przy ciężkich schorzeniach płodu wykrytych w czasie ciąży.

  Wszystko to możliwość. Nie przymus. A sama decyzja powinna należeć do matki (ewentualnie wraz z rodziną), ponieważ to oni będą dźwigać to brzemię do końca życia niezależnie jaką decyzję podejmą..

 • 4 października 2016 22:02

  Piotr KOS

  Z dwoma miesiącami przesadziłem, max 7-dmy tydzień..

 • 5 października 2016 10:51

  edyta

  Kobieta powinna decydować o tym czy urodzić czy usunąc to jej życie jej wybór i jej sumienie . Gdzie tu wolność słowa, wolność wyboru.
  My kobiety jesteśmy nadal odbierane jako maszynki do rodzenia dzieci prania i gotowania a któraś się sprzeciwi to psy na niej wieszają.
  To kobieta powinna zdecydować o swoim życiu , przyszłości a nie rząd .!!!


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.