Cykliści na szlaku. Tak było w Babicach – FILM

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   9 czerwca 2019 14:00

Przyjeżdżali głównie po pieczątki, ale w sołectwach uczestnicy gminnego rajdu rowerowego otrzymywali o wiele więcej. Imprezie patronowały Fakty Oświęcim.

Uczestnicy rowerowych zmagań, będących istotnym elementem tegorocznych Dni Gminy Oświęcim, musieli odwiedzić minimum osiem z trzynastu punktów kontrolnych. Każde sołectwo organizowało je we własnym zakresie.

Fakty Oświęcim, choć nie na rowerach, także osiągnęły regulaminowe minimum. Odwiedziliśmy osiem punktów. Najwięcej czasu podobnie, jak w ostatnich dniach, spędziliśmy w Babicach. Chyba z przyzwyczajenia. W tygodniu bowiem przez wiele godzin przyglądaliśmy się wzmożonemu ruchowi samochodów po zamknięciu wiaduktu, by w sobotę popracować, ale i odpocząć w świetnej atmosferze wśród fajnych ludzi.

 

Miejscowa rada sołecka bardzo profesjonalnie podeszła do tematu. Dojazd do punktu oznaczyła strzałkami, a ulicę dojazdową ozdobiła, by rowerzyści, mimo upału nie mieli wątpliwości, że jadą w dobrym kierunku.

Uczestnicy rajdu na miejscu trafiali na „zielone ludziki”. A konkretnie na sołeckich rajców ubranych w jednolite, zielone koszulki. Każdy miłośnik dwóch kółek dostawał obowiązkową pieczątkę. Mógł też skorzystać z programu „premium”. Był zatem profesjonalny serwis rowerowy oraz domowe ciasto i woda z owocami dla ochłody.

Każdy, kto chciał, mógł przysiąść w cieniu, by odpocząć i wpompować w siebie dobry nastrój, tryskający zarówno od innych uczestników rajdu, jak i „zielonych ludzików” z Babic.

Po obserwacji ośmiu z trzynastu punktów doszliśmy w redakcji Faktów Oświęcim – patrona imprezy – do wniosku, że na kolejnym rajdzie rowerzyści nie tylko sami powinni podlegać ocenie, ale też sami oceniali. I to właśnie punkty kontrolne przygotowywane sołtysów i rady sołeckie.

Liczba oddana głosów wyłoniłaby tym samym pierwszego wśród świetnych.

 

Zobacz również:

Inny niż wszystkie rajd rowerowy – FILM, FOTO

 

Dni Gminy Oświęcim z eFO, dzień 1 – FILM, FOTO

Trwa rajd rowerowy w gminie Oświęcim – LIVE

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa