Cudeńka z papieru w jubileuszowym konkursie – FILMY, FOTO

Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   1 października 2015 06:40

W Przeciszowie modelarze piętnasty raz walczyli o puchar wójta Przeciszowa. W 15. Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych uczestniczyło w sumie 258 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Holandii. Rywalizacji patronowały Fakty Oświęcim.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali 653 prace. Prezentujemy fotogalerię z konkursu, pokazujemy modele na krótkich filmikach i publikujemy relację filmowa z rozdania nagród.

Wyniki:

I. Młodzik standard

Kategoria: Budowle (MB)
1. Magdalena Podgórska
2. Brigita Ronkyt?
3. Weronika Borek

Kategoria: Figurki (MF)
1. Krzysztof Twardowski
2. Julia Bąk
3. Anna Pater

Kategoria: Pojazdy Gąsienicowe (MPG)
1. Dominik Krzysztofik
2. Alexander Polonsky
3. Wojtek Szendzielarz

Kategoria: Pojazdy kołowe cywilne (MPKC)
1. Szymon Klimczak
2. Mikołaj Ćwik / Marcin Targoński
3. Aivaras Zutautas / Miłosz Kozieł

Kategoria: Pojazdy kołowe wojskowe (MPKW)
1. Krzysztof Twardowski
2. Dominik Krzysztofik
3. Szymon Witek

Kategoria: Pojazdy szynowe (MPSZ)
1. Krzysztof Twardowski
2. Dominik Krzysztofik
3. Franciszek Ślusarczyk

Kategoria: Rakiety i statki kosmiczne (MR)
1. Bartłomiej Frąc
2. Weronika Borek
3. Weronika Borek

Kategoria: Samoloty jednosilnikowe śmigłowe po 1930 roku (S1B)
1. Anna Pater
2. Nina Romanek
3. Miłosz Kozieł

Kategoria: Samoloty w skali 1:48, 1:50 (S4)
1. Franciszek Ślusarczyk
2. Wojtek Szendzielarz
3. Gabrysia Wróbel

Kategoria: Statki i okręty (MSO)
1. Krzysztof Dawidziuk
2. Maksymilian Moś
3. Weronika Borek / Wojciech Pawlak

Kategoria: Szybowce (S5)
1. Gabrysia Wróbel
2. Kuba Karpio
3. Igor Kwaśny

II. Junior standard

Kategoria: Budowle (MB)
1. Vaiva Venckauskaite
2. Grzegorz Gracka
3. Grzegorz Gracka

Kategoria: Figurki (MF)
1. Marek Stolecki
2. Dariusz Ochman
3. Mikołaj Momot

Kategoria: Okręty podwodne (MOP)
1. Marek Stolecki
2. Adrian Kazimierski
3. Mateusz Maj

Kategoria: Pojazdy gąsienicowe (MPG)
1. Wojciech Bochenek
2. Marek Stolecki
3. Piotr Znamirowski

Kategoria: Pojazdy kołowe cywilne (MPKC)
1. Kamil Klimczak
2. Amadeusz Kasprzyk
3. Patryk Pawlas / Karol Ćwik

Kategoria: Pojazdy kołowe wojskowe (MPKW)
1. Adrian Kubica
2. Ignas Sungalia
3. Marcin Polak

Kategoria: Rakiety i statki kosmiczne (MR)
1. Rafał Mas
2. Piotr Niemczyk
3. Mateusz Dąbroś

Kategoria: Samoloty jednosilnikowe śmigłowe do 1930 roku (S1A)
1. Piotr Znamirowski
2. Kamil Gorzkowski
3. Jakub Kamyk

Kategoria: Samoloty jednosilnikowe śmigłowe po 1930 roku (S1B)
1. Piotr Znamirowski
2. Damian Kwaczała
3. Adrian Kazimierski

Kategoria: Samoloty odrzutowe (S3)
1. Krzysztof Twardowski
2. Karol Wawrzyczek
3. Patryk Cygan

III. Senior standard

Kategoria: Artyleria (MA)
1. Tomasz Twardowski
2. Adrian Borek
3. Michał Machacz

Kategoria: Budowle (MB)
1. Tadeusz Duda
2. Zbynek Bylicek
3. Marek Gągulski

Kategoria: Figurki (MF)
1. Jakub Liszcz
2. Dariusz Grabowski
3. Zbigniew Garbarczyk

Kategoria: Okręty podwodne (MOP)
1. Marek Gągulski
2. Maks Szljujev
3. Stanisław Śliwiński / Łukasz Mańkowski

Kategoria: Pojazdy gąsienicowe (MPG)
1. Paweł Ziętek
2. Piotr Targoński
3. Stefan Huska

Kategoria: Pojazdy kołowe cywilne (MPKC)
1. Ivan Ryba
2. Mindgaugas Pekarskas
3. Evgienij Ljoga

Kategoria: Pojazdy kołowe wojskowe (MPKW)
1. Mirosław Krulik
2. Mateusz Bartkowiak
3. Stefan Huska

Kategoria: Pojazdy szynowe (MPSZ)
1. Jakub Ostrowski
2. Marian Racek
3. Martin Potancok

Kategoria: Rakiety i statki kosmiczne (MR)
1. Tomasz Bąk
2. Grzegorz Wala
3. Zenon Król

Kategoria: Samoloty jednosilnikowe do 1930 roku (S1A)
1. Donatas Skiauteris / Stefan Szczepańczyk
2. Mariusz Borek
3. Marek Sowiński

Kategoria: Samoloty jednosilnikowe śmigłowe po 1930 roku (S1B)
1. Maciej Lach / Wojciech Pietrzykowski
2. Krzysztof Koczwara / Andrzej Latyński
3. Mariusz Gortyński

Kategoria: Samoloty odrzutowe (S3)
1. Wojciech Pietrzykowski
2. Łukasz Mańkowski
3. Dariusz Pokorski / Paweł Opała

Kategoria: Samoloty w skali 1:48 1:50 (S4)
1. Tomasz Bąk
2. Tadeusz Duda
3. Marian Snauko

Kategoria: Samoloty wielosilnikowe śmigłowe (S2)
1. Piotr Targoński
2. Tomasz Twardowski
3. Bogdan Pawłowski

Kategoria: Statki i okręty (MSO)
1. Władimir Gukalo
2. Radosław Kozłowski / Andrzej Jakulewicz
3. Mateusz Pikora / Mirosław Stawiak

Kategoria: Szybowce (S5)
1. Łukasz Tercha
2. Tadeusz Duda
3. Grzegorz Wala

Kategoria: Śmigłowce (S6)
1. Krzysztof Zabłocki
2. Tomasz Twardowski
3. Stanisław Śliwiński

Kategoria: Żaglowce (MŻ)
1. Andrzej Markowicz
2. Marian Racek
3. Marek Magier

IV. Senior waloryzowane (Open)

Kategoria: Dioramy i makiety (WD)
1. Marian Racek
2. Stanisław Sznajdrowski
3. Robert Pater

Kategoria: Modele projektowane od podstaw (WPP)
1. Donatas Skiauteris
2. Martin Seemann
3. Martin Potancok

Kategoria: Pojazdy gąsienicowe (WG)
1. Krystian Sęda
2. Jan Musiał
3. Jan Urbanowicz / Krystian Sęda

Kategoria: Pojazdy kołowe cywilne (WKC)
1. Jakub Bratkowski
2. Martin Potancok
3. Krzysztof Ceforski

Kategoria: Pojazdy kołowe wojskowe (WKW)
1. Jan Musiał
2. Stefan Huska
3. Mateusz Bartkowiak

Kategoria: Pojazdy szynowe (WSZ)
1. Miroslav Divko
2. Zbigniew Maj
3. Jan Stanko

Kategoria: Samoloty śmigłowe + śmigłowce (bez podziału na napęd) (WS1)
1. Łukasz Żmuda
2. Jakub Bratkowski
3. Paweł Ogarek

Kategoria: Siatki i okręty (WSO)
1. Tomasz Guz
2. Łukasz Wacławek
3. Roman Derevianko

Kategoria: Żaglowce (WŻ)
1. Zdzisław Sordyl
2. Leszek Kurpiel
3. Miroslav Divko

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .