Covidowy oddział w oświęcimskim szpitalu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 października 2020 14:21

Wojewoda małopolski zdecydował, że Szpital Powiatowy w Oświęcimiu ma zapewnić łóżka dla zakażonych SARS-CoV-2 i chorych na COVID-19.

Z decyzji wojewody Łukasza Kmity wynika, że oświęcimska lecznica ma tak naprawdę stworzyć oddział covidowy. Muszą się w nim znaleźć miejsca dla pacjentów z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem oraz tych z potwierdzonym zakażeniem, a wymagających hospitalizacji.

Szpital, zgodnie z poleceniem władz wojewódzkich, powinien też zapewnić łóżka intensywnej opieki medycznej z kardiomonitorem i możliwością stosowania tlenoterapii oraz wentylacji mechanicznej za pomocą respiratora.

W sumie dyrekcja szpitala ma obowiązek zapewnienia kilkudziesięciu miejsc dla covidowych pacjentów, wymagających hospitalizacji.

Dzisiaj Edward Piechulek, dyrektor powiatowej lecznicy podjął decyzję o ograniczeniu planowych przyjęć na oddział neurologii. Od trzech dni w związku z licznymi ogniskami zakażeń SARS-CoV-2 nie ma ani ostrych, ani planowych przyjęć na oddziały wewnętrzne.

To właśnie w miejsce jednego z nich na polecenie wojewody powstał oddział covidowy, który wkrótce będzie rozszerzony o kolejny oddział.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .