COVID-19 – RAPORT TYGODNIOWY – 30 LISTOPADA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 grudnia 2020 14:29

Od ostatniego Raportu Tygodniowego eFO w powiecie oświęcimskim przybyło 189 przypadków zachorowania na COVID-19. Zmarło kolejnych 8 pacjentów.

Do 23 listopada informacje o zakażonych COVID-19, ozdrowieńcach, zmarłych, przebywających na kwarantannie udzielały stacje sanitarno-epidemiologiczne. Oświęcimski sanepid przez długi czas podawał te dane w rozbiciu na gminy, później z tego zrezygnował.

Jednak z informacji sanepidowskich mogliśmy wciąż publikować pełny raport w skali powiatu. 24 listopada polskie władze zcentralizowały system informowania o zakażonych COVID-19. W codziennych raportach znajdujemy informacje o nowych zakażeniach i zmarłych. Nie ma mowy o ozdrowieńcach, w związku z czym na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy w stanie wyliczyć liczby aktywnie zakażonych, ani podać rzędu wielkości osób przebywających na kwarantannie.

Możemy zatem podać jedynie takie dane dotyczące powiatu oświęcimskiego:

Liczba osób zakażonych od 24 do 30 listopada – 189.

Liczba osób zakażonych od początku pandemii do 30 listopada – 3331.

Liczba osób zmarłych w związku z COVID-19 od 24 do 30 listopada – 8.

Liczba osób zmarłych w związku z COVID-19 od początku pandemii do 30 listopada – 84.

Aktualnie zakażeni – brak danych.

Ozdrowieńcy – brak danych.

Objęci kwarantanną – brak danych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .