COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 5 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 czerwca 2020 13:42

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyło 15 przypadków zachorowania na COVID-19 oraz ośmiu ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Nowo zakażeni to pięć kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 21 do 81 lat. Siedem osób pochodzi z powiatu suskiego, sześć z powiatu tarnowskiego oraz po jednej z Krakowa i powiatu oświęcimskiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, 14 przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1293 osób.

Ozdrowiało osiem kolejnych osób – siedem kobiet i mężczyzna w wieku od 5 do 76 lat. Trzy osoby pochodzą z Krakowa, dwie z powiatu limanowskiego oraz po jednej z Nowego Sącza oraz powiatów myślenickiego i krakowskiego. Pacjenci przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 924.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 74 osób – 30 z gminy Kęty, 16 z Oświęcimia, 15 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, jedna z gminy Chełmek, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonego podamy w aktualizacji.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Walkę z COVID-19 w powiecie oświęcimskim wygrały 22 osoby.

Aktualnie na COVID-19 choruje 48 osób. 13 pacjentów jest hospitalizowanych, 32 przebywa w izolacji domowej, a dwóch w izolatorium. Kwarantanna obejmuje 339 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 16.00

Jest nowy ozdrowieniec w powiecie oświęcimskim.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 74 osób – 30 z gminy Kęty, 17 z Oświęcimia, 15 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, jedna z gminy Chełmek, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażony to mieszkaniec Oświecimia.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Wyzdrowiał kolejny pacjent, mieszkaniec Polanki Wielkiej. Walkę z COVID-19 w powiecie oświęcimskim wygrały łącznie 23 osoby.

Aktualnie na COVID-19 choruje 47 osób. 13 pacjentów jest hospitalizowanych, 31 przebywa w izolacji domowej, a jeden w izolatorium.

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie wynosi 333 (wczoraj 339).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 62 osoby z gminy Brzeszcze,
– 10 osób z gminy Chełmek,
– 69 osób z gminy Kęty,
– 16 osób z gminy Osiek,
– 45 osób z gminy Oświęcim,
– 90 osób z miasta Oświęcimia,
– 14 osób z gminy Polanka Wielka,
– 2 osoby z gminy Przeciszów,
– 25 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18.00

Ostatnie badania potwierdziły zakażenia COVID-19 u 12 mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń wynosi 27, a ozdrowień 14.

Nowo zakażeni, to sześć kobiet i sześciu mężczyzn w wieku od 9 do 72 lat. 11 osób pochodzi z powiatu suskiego, a jedna z powiatu chrzanowskiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, 11 przebywa w izolacji.

Liczba osób zakażonych COVID-19 w Małopolsce od początku epidemii wynosi 1305, z czego 74 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiało kolejnych sześć osób – dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 25 do 64 lat. Dwie osoby pochodzą z powiatu suskiego, a po jednej z powiatów oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji o godzinie 16.00), bocheńskiego, gorlickiego i wielickiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 930, w tym 23 w powiecie oświęcimskim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .