COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 4 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 czerwca 2020 11:08

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyło 15 przypadków zachorowania na COVID-19 oraz trzech ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Nowo zakażeni to 13 kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat. 14 osób pochodzi z powiatu suskiego, a jedna z powiatu myślenickiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1272 osób.

Ozdrowiały trzy kolejne osoby – młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu nowosądeckiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu myślenickiego. Pacjenci przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 910.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 72 osób – 30 z gminy Kęty, 16 z Oświęcimia, 14 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, jedna z gminy Chełmek, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażeni to mieszkańcy Oświęcimia oraz gmin Brzeszcze, Chełmek i Kęty.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Walkę z COVID-19 w powiecie oświęcimskim wygrało 21 osób.

Aktualnie na COVID-19 choruje 47 osób. 13 pacjentów jest hospitalizowanych, 32 przebywa w izolacji domowej, a dwóch w izolatorium. Kwarantanna obejmuje 324 osoby.

AKTUALIZACJA, GODZINA 13.40

Jest nowe zakażenie i ozdrowienie w powiecie oświęcimskim.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 73 osób – 30 z gminy Kęty, 16 z Oświęcimia, 15 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, jedna z gminy Chełmek, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażony to mieszkaniec gminy Brzeszcze.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Wyzdrowiał kolejny pacjent, mieszkaniec Osieka. Walkę z COVID-19 w powiecie oświęcimskim wygrały łącznie 22 osoby.

Aktualnie na COVID-19 choruje 47 osób. 13 pacjentów jest hospitalizowanych, 31 przebywa w izolacji domowej, a jeden w izolatorium.

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie wynosi 339 (wczoraj 324).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 52 osoby z gminy Brzeszcze,
– 9 osób z gminy Chełmek,
– 68 osób z gminy Kęty,
– 16 osób z gminy Osiek,
– 45 osób z gminy Oświęcim,
– 106 osób z miasta Oświęcimia,
– 14 osób z gminy Polanka Wielka,
– 3 osoby z gminy Przeciszów,
– 26 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18.10

Ostatnie badania potwierdziły zakażenia COVID-19 u sześciu mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń wynosi 21, a ozdrowień dziewięć.

Nowo zakażeni, to dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 35 do 68 lat. Trzy osoby pochodzą z powiatu suskiego, a po jednej z Krakowa i powiatów oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji o godzinie 13.40) oraz tatrzańskiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, pięć przebywa w izolacji.

Liczba osób zakażonych COVID-19 w Małopolsce od początku epidemii wynosi 1278, z czego 73 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiało kolejnych sześć osób – cztery kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 33 do 90 lat. Pochodzą z Krakowa i z powiatów oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji o godzinie 13.40), bocheńskiego, brzeskiego, miechowskiego i myślenickiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 916, w tym 22 w powiecie oświęcimskim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa