COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 30 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 maja 2020 12:07

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyły cztery przypadki zachorowania na COVID-19, z czego trzy w powiecie oświęcimskim.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Nowo zakażeni to dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od pięciu do 43 lat. Trzy osoby pochodzą z powiatu oświęcimskiego, a jedna z powiatu krakowskiego.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1203 osób.

Ozdrowiały cztery kolejne osoby – trzy kobiety i mężczyzna w wieku od 26 do 86 lat. Pochodzą z Krakowa i Nowego Sącza oraz powiatów myślenickiego i nowotarskiego. Wszyscy przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 833.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 60 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 27 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonych podamy w aktualizacji

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 chorują 43 osoby. Dziewięciu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

13 osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 326 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 14.20

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 61 osób. To 11 osób z Oświęcimia, 28 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażeni to mieszkańcy Oświęcimia oraz gmin Oświęcim i Kęty

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 chorują 44 osoby. Dziewięciu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

13 osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie kwarantanna obejmuje 284 osoby (wczoraj 326).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 31 osób z gminy Brzeszcze,
– 3 osoby z gminy Chełmek,
– 56 osób z gminy Kęty,
– 30 osób z gminy Osiek,
– 29 osób z gminy Oświęcim,
– 74 osoby z miasta Oświęcimia,
– 15 osób z gminy Polanka Wielka,
– 5 osób z gminy Przeciszów,
– 41 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 17.50

Ostatnie badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u 12 mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń w województwie wynosi 16.

Nowo zakażeni, to 10 kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 1 do 61 lat. 11 osób pochodzi z powiatu suskiego, a jedna z powiatu oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji z godziny 14.20). Jeden pacjent jest hospitalizowany, 11 przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1215 osób, z czego u 61 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiały kolejne trzy osoby – nastolatek i kobieta sile wieku z powiatu myślenickiego oraz mężczyzna sile weku z powiatu chrzanowskiego. Wszyscy przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 856, w tym 13 w powiecie oświęcimskim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa