COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 3 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   3 czerwca 2020 12:35

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyło osiem przypadków zachorowania na COVID-19, w tym sześć w powiecie oświęcimskim.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Nowo zakażeni to trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 9 do 66 lat. Sześć osób pochodzi z powiatu oświęcimskiego, a dwie z powiatu suskiego. Trzy osoby są hospitalizowane, trzy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1249 osób.

Ozdrowiało sześć kolejnych osób – trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 21 do 72 lat. Cztery osoby pochodzą z powiatu limanowskiego, a dwie z powiatu myślenickiego. Pacjenci przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 899.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 70 osób. To 29 z gminy Kęty, po 12 z Oświęcimia i gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonych podamy w aktualizacji.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 chorują 47 osób. Co najmniej 12 pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji. 19 osób wygrało walkę z COVID-19.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

AKTUALIZACJA, GODZINA 15.00

Są nowe zakażenia i ozdrowienia w powiecie oświęcimskim.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 72 osób – 30 z gminy Kęty, 16 z Oświęcimia, 14 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, jedna z gminy Chełmek, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażeni to mieszkańcy Oświęcimia oraz gmin Brzeszcze, Chełmek i Kęty.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Wyzdrowiało kolejnych dwóch pacjentów. Walkę z COVID-19 w powiecie oświęcimskim wygrało już 21 osób.

Aktualnie na COVID-19 choruje 47 osób. 13 pacjentów jest hospitalizowanych, 32 przebywa w izolacji domowej, a dwóch w izolatorium.

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie wynosi 324 (poprzednio 261).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 40 osób z gminy Brzeszcze,
– 8 osoby z gminy Chełmek,
– 55 osób z gminy Kęty,
– 20 osób z gminy Osiek,
– 43 osoby z gminy Oświęcim,
– 110 osób z miasta Oświęcimia,
– 15 osób z gminy Polanka Wielka,
– 3 osoby z gminy Przeciszów,
– 30 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18.15

Ostatnie badania potwierdziły zakażenia COVID-19 u ośmiu mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń wynosi 16, a ozdrowień 14.

Nowo zakażeni, to trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat. Sześć osób pochodzi z powiatu suskiego, a dwie z powiatu oświęcimskiego (wykazaliśmy je w aktualizacji z godziny 15). Wszyscy przebywają w izolacji.

Liczba osób zakażonych COVID-19 w Małopolsce od początku epidemii wynosi 1257, z czego 72 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiało kolejnych osiem osób – sześć kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 10 do 69 lat. Po dwie osoby pochodzą z powiatów oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji z godziny 15) i bocheńskiego, a po jednej z Krakowa, Tarnowa i powiatu brzeskiego. Wszyscy przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 907, w tym 21 w powiecie oświęcimskim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa