COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 29 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 maja 2020 11:49

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce nie przybył żaden przypadek COVID-19. O sześć osób wzrosła liczba ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1185 osób.

Ozdrowiało sześć kolejnych osób – cztery kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 36 do 78 lat. Pięć osób pochodzi z Krakowa, a jedna z Nowego Sącza. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 833.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 57 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 27 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 40 osób. Dziewięciu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

13 osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 410 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 16.15

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie kwarantanna obejmuje 326 osób (wczoraj 410).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 39 osób z gminy Brzeszcze,
– 3 osoby z gminy Chełmek,
– 106 osób z gminy Kęty,
– 31 osób z gminy Osiek,
– 24 osoby z gminy Oświęcim,
– 57 osób z miasta Oświęcimia,
– 15 osób z gminy Polanka Wielka,
– 10 osób z gminy Przeciszów,
– 41 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 19.20

Ostatnie badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u dziewięciu mieszkańców Małopolski. Tyle też wynosi dobowy przyrost zakażeń w województwie.

Nowo zakażeni, to siedem kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 25 do 84 lat. Siedem osób pochodzi z powiatu suskiego, a po jednej z powiatów wielickiego i gorlickiego. Trzech pacjentów jest hospitalizowanych, sześciu przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1199 osób, z czego u 57 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiało kolejnych 16 osób – cztery kobiety i 12 mężczyzn w wieku od pięciu do 72 lat. Trzy osoby pochodzą z powiatu bocheńskiego, po dwie z Krakowa i powiatów krakowskiego, olkuskiego i myślenickiego oraz po jednej z powiatów tarnowskiego, proszowickiego, wielickiego, miechowskiego i limanowskiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 849, w tym 13 w powiecie oświęcimskim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa