COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 28 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 maja 2020 11:50

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyły cztery przypadki COVID-19, wszystkie w powiecie oświęcimskim, w tym 13-latek.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległo czterech mężczyzn w wieku od 13 do 78 lat z powiatu oświęcimskiego. Cała czwórka przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1185 osób.

Ozdrowiały cztery kolejne osoby – jedna kobieta i trzech mężczyzn w wieku od pięciu do 81 lat. Dwie osoby pochodzą z Krakowa, a po jednej z powiatów myślenickiego i krakowskiego. Wszyscy przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 808.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 56 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 21 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonych podamy w aktualizacji.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 40 osób. 10 pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

12 osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 428 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 16.40

Od rana przybyła kolejna osoba zakażona koronawirusem w powiecie oświęcimskim.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 57 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 27 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażeni to mieszkańcy gminy Kęty

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 41 osób. Dziewięciu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

12 osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie kwarantanna obejmuje 410 osób (wczoraj 428).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 47 osób z gminy Brzeszcze,
– 7 osób z gminy Chełmek,
– 115 osób z gminy Kęty,
– 53 osoby z gminy Osiek,
– 20 osób z gminy Oświęcim,
– 98 osób z miasta Oświęcimia,
– 18 osób z gminy Polanka Wielka,
– 14 osób z gminy Przeciszów,
– 38 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 17.40

Ostatnie badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u pięciu mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń wynosi dziewięć, a ozdrowień 23.

Nowo zakażeni, to trzy kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 33 do 73 lat. Cztery osoby pochodzą z powiatu suskiego, a jedna z powiatu oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji Raportu Dziennego eFO z godziny 16.40). Wszyscy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1190 osób, z czego u 57 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiało kolejnych 19 osób – 12 kobiet i siedmiu mężczyzn w wieku od trzech do 81 lat. Osiem osób pochodzi z powiatu myślenickiego, trzy z powiatu limanowskiego, dwie z Krakowa i powiatu bocheńskiego i po jednej z powiatów oświęcimskiego, krakowskiego, dąbrowskiego oraz olkuskiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 804, w tym 13 w powiecie oświęcimskim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa