COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 26 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 maja 2020 12:34

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyły trzy przypadki COVID-19. Jest wśród nich mieszkaniec powiatu oświęcimskiego.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległ młody mężczyzna z powiatu oświęcimskiego oraz młody mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Krakowa. Wszyscy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1179 osób.

Ozdrowiało 16 kolejnych osób – osiem kobiet i ośmiu mężczyzn w wieku od 16 do 80 lat. Po cztery osoby pochodzą z Krakowa i powiatu myślenickiego, trzy z powiatu limanowskiego, po dwie z Nowego Sącza i powiatu krakowskiego, jedna z powiatu bocheńskiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 763.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 52 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 21 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonego podamy w aktualizacji.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 39 osób. Ośmiu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Dziewięciu mieszkańców powiatu wygrało walkę z COVID-19.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 423 osoby.

AKTUALIZACJA, GODZINA 13.30

Jest nowy ozdrowieniec z powiatu oświęcimskiego. Zmieniła się też liczba przebywających na kwarantannie.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 52 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 21 z gminy Kęty, 12 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 38 osób. Ośmiu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Dziesięć osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 421 osób (wczoraj 423).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 48 osób z gminy Brzeszcze,
– 12 osób z gminy Chełmek,
– 118 osób z gminy Kęty,
– 57 osób z gminy Osiek,
– 20 osób z gminy Oświęcim,
– 103 osoby z miasta Oświęcimia,
– 16 osób z gminy Polanka Wielka,
– 15 osób z gminy Przeciszów,
– 32 osoby z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18.30

Ostatnie badania nie potwierdziły zakażenia COVID-19 u żadnego mieszkańca Małopolski. Dobowy przyrost ozdrowieńców w województwie wyniósł 18.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1179 osób.

Wyzdrowiało kolejnych 18 osób – dziewięć kobiet i dziewięciu mężczyzn w wieku od 5 do 83 lat. Po pięć osób pochodzi z Krakowa i powiatu myślenickiego, trzy z powiatu bocheńskiego, dwie z powiatu krakowskiego i po jednej z powiatów tarnowskiego, wielickiego i oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji z godziny 13.30). Większość pacjentów przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 781.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa