COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 26 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 czerwca 2020 16:19

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyło 17 przypadków zachorowania na COVID-19, a także 24 ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego poranka badania potwierdziły COVID-19 łącznie u sześciu kobiet i 11 mężczyzn w wieku od pięciu do 87 lat. Po pięć osób pochodzi z Krakowa i powiatu limanowskiego, trzy z powiatu krakowskiego, dwie z powiatu, a po jednej z Nowego Sącza i powiatu nowotarskiego. Cztery osoby są hospitalizowane, siedem przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1640 osób.

Walkę z COVID-19 od wczoraj wygrały 24 osoby – 12 kobiet i 12 mężczyzn w wieku od trzech do 81 lat. Sześć osób pochodzi z powiatu chrzanowskiego, pięć z powiatu oświęcimskiego, cztery z powiatu suskiego, po dwie z Krakowa i powiatu tarnowskiego oraz po jednej z Nowego Sącza, a także powiatów myślenickiego, wadowickiego, tatrzańskiego i bocheńskiego. Pacjenci w większości przebywali w izolacji. Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 1165.

Powiat oświęcimski

W powiecie oświęcimskim nie ma nowych przypadków zakażenia COVID-19. Od ostatniej aktualizacji przybył natomiast kolejny ozdrowieniec. Łącznie walkę z chorobą wygrało 52 osób. Aktualnie na koronawirusa choruje 47 pacjentów. Kwarantanną objętych jest 168 osób (wczoraj 171).

Oświęcimski sanepid do raportowania z podziałem na gminy powróci we wtorek 30 czerwca.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .