COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 24 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 maja 2020 12:15

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybył jeden przypadek COVID-19. Pochodzi z powiatu oświęcimskiego. Jest też 11 ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego poranka zakażeniu uległ mężczyzna w średnim wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1171 osób.

Ozdrowiało 11 osób – siedem kobiet i czterech mężczyzn w wieku od pięciu do 59 lat. Pięć osób pochodzi z powiatu nowosądeckiego, trzy z Krakowa, dwie z powiatu krakowskiego i jedna z powiatu myślenickiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 725.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 50 osób. To osiem osób z Oświęcimia, 21 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, po dwie z gmin Zator, Polanka Wielka i Osiek oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonego przedstawimy w aktualizacji.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 39 osób. Pięciu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Siedmiu mieszkańców powiatu wygrało walkę z COVID-19.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 481 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 15.00

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 51 osób. To dziewięć osób z Oświęcimia, 21 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Zator i Polanka Wielka oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 40 osób. Ośmiu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Siedmiu mieszkańców powiatu wygrało walkę z COVID-19.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 451 osób (wczoraj 481).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 76 osób z gminy Brzeszcze,
– 12 osób z gminy Chełmek,
– 119 osób z gminy Kęty,
– 52 osoby z gminy Osiek,
– 21 osób z gminy Oświęcim,
– 116 osób z miasta Oświęcimia,
– 12 osób z gminy Polanka Wielka,
– 15 osób z gminy Przeciszów,
– 28 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 17.40

Ostatnie badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u pięciu mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń w województwie wyniósł sześć.

Nowo zakażeni, to trzy kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 26 do 58 lat. Trzy osoby pochodzą z powiatu limanowskiego, a po jednej z powiatów suskiego i oświęcimskiego (wykazaliśmy go w aktualizacji Raportu Dziennego eFO z godziny 15). Dwie osoby są hospitalizowane, trzy przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1176 osób.

Wyzdrowieli sześcioletnia dziewczynka z powiatu wielickiego i młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego. Jeden z pacjentów był hospitalizowany, drugi przebywał w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 727.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa