COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 23 MAJA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 maja 2020 14:34

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyły trzy przypadki COVID-19. O sześć osób powiększyło się grono ozdrowieńców.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego wieczora zakażeniu uległ mężczyzna w sile wieku oraz nieletni dziewczynka i chłopiec, wszyscy z powiatu suskiego. Pacjenci przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1170 osób.

Ozdrowiało pięć kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od pięciu miesięcy do 86 lat. Cztery osoby pochodzą z powiatu myślenickiego, a trzy z powiatu nowosądeckiego. Większość przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 714.

Powiat oświęcimski

Od ostatniej aktualizacji sytuacja w powiecie oświęcimskim się nie zmieniła.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 49 osób. To osiem osób z Oświęcimia, 21 z gminy Kęty, 11 z gminy Brzeszcze, po dwie z gmin Zator, Polanka Wielka i Osiek oraz jedna z gminy Oświęcim, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 38 osób. Pięciu pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Siedmiu mieszkańców powiatu wygrało walkę z COVID-19.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 495 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 15.10

Od ostatnich informacji w powiecie oświęcimskim zmieniła się jedynie liczba osób przebywających na kwarantannie. Jest ich 481 osób (wczoraj 495).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 97 osób z gminy Brzeszcze,
– 12 osób z gminy Chełmek,
– 124 osoby z gminy Kęty,
– 47 osób z gminy Osiek,
– 30 osób z gminy Oświęcim,
– 115 osób z miasta Oświęcimia,
– 12 osób z gminy Polanka Wielka,
– 15 osób z gminy Przeciszów,
– 29 osób z gminy Zator.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa