COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 20 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 czerwca 2020 10:30

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybyły 23 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego trzy w powiecie oświęcimskim.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczoraj badania potwierdziły COVID-19 u 14 kobiet i dziewięciu mężczyzn w wieku od trzech do 72 lat. Pięć osób pochodzi z Krakowa, cztery z powiatu krakowskiego, po trzy z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego, suskiego i tarnowskiego oraz po jednej z powiatów bocheńskiego i nowotarskiego. Jeden pacjent jest hospitalizowany, 22 przebywa w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1600 osób.

Walkę c COVID-19 wygrało od wczoraj 17 osób – 10 kobiet i siedmiu mężczyzn w wieku od dwóch do 71 lat. Osiem osób pochodzi z powiatu suskiego, pięć z powiatu oświęcimskiego, a po jednej z Krakowa oraz powiatów wielickiego, tarnowskiego i limanowskiego. Pacjenci w większości przebywali w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 1097.

Powiat oświęcimski

Od wczoraj przybyły trzy przypadki zachorowań na koronawirusa. Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u 95 osób – 30 z gminy Kęty, 21 z Oświęcimia, 18 z gminy Brzeszcze, sześć z gminy Osiek, pięć z gminy Oświęcim, cztery z gminy Zator, trzy z gminy Polanka Wielka, dwie z gminy Przeciszów, jedna z gminy Chełmek a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonych podamy w aktualizacji.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Walkę z chorobą w powiecie oświęcimskim wygrało 41 osób.

Aktualnie na COVID-19 choruje 50 osób. Większość przebywa w izolacji Kwarantanna obejmuje 181 osób.

AKTUALIZACJA, GODZINA 15.45

Przybył kolejny przypadek zakażenia i dwa przypadki ozdrowień w powiecie oświęcimskim. Zmieniła się też liczba osób poddanych kwarantannie.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u 96 osób – 30 z gminy Kęty, 21 z Oświęcimia, 18 z gminy Brzeszcze, siedem z gminy Osiek, sześć z gminy Oświęcim, po cztery z gmin Przeciszów i Zator, trzy z gminy Polanka Wielka, jedna z gminy Chełmek a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażeni to dwie osoby z gminy Przeciszów oraz po jednej z gmin Oświęcim i Osiek.

Czterech pacjentów z powiatu nie żyje. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

Walkę z chorobą w powiecie oświęcimskim wygrały 43 osoby. Nowi ozdrowieńcy to po dwie osoby z gmin Brzeszcze, Kęty i Zator oraz jedna z Oświęcimia.

Aktualnie na COVID-19 choruje 49 osób. Siedem jest hospitalizowanych, 36 przebywa w izolacji domowej, a sześć w izolatorium.

Zmieniła się liczba osób przebywających w powiecie oświęcimskim na kwarantannie. Aktualnie wynosi 191 (wczoraj 181):
– 27 osób z gminy Brzeszcze,
– 1 osoba z gminy Chełmek,
– 31 osób z gminy Kęty,
– 11 osób z gminy Osiek,
– 23 osoby z gminy Oświęcim,
– 51 osób z miasta Oświęcimia,
– 2 osoby z gminy Polanka Wielka,
– 30 osób z gminy Przeciszów,
– 15 osób z gminy Zator.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .