COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 2 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 czerwca 2020 10:19

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce nie przybył żaden przypadek zachorowania na COVID-19. Są kolejni ozdrowieńcy.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1231 osób.

Ozdrowiały cztery kolejne osoby – młoda kobieta, młody mężczyzna i starszy mężczyzna z Krakowa oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 887.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 64 osób. To 29 z gminy Kęty, po 12 z Oświęcimia i gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 chorują 42 osoby. 11 pacjentów jest hospitalizowanych, 32 przebywa w izolacji domowej, a dwóch w izolatorium. Kwarantanna obejmuje 261 osób. 18 osób wygrało walkę z COVID-19.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

AKTUALIZACJA, GODZINA 18.45

Ostatnie badania potwierdziły zakażenia COVID-19 u 10 mieszkańców Małopolski. Tyle też wynosi dobowy przyrost zakażeń w województwie.

Nowo zakażeni, to siedem kobiet i trzech mężczyzn w wieku od 10 do 65 lat. Siedem osób pochodzi z powiatu suskiego, dwie z powiatu chrzanowskiego i jedna z powiatu wielickiego. Trzy osoby są hospitalizowane, siedem przebywa w izolacji.

Nastąpiła korekta raportu po błędnym wskazaniu we wcześniejszych danych młodej kobiety z powiatu wielickiego. Po korekcie liczba osób zakażonych w Małopolsce COVID-19 wynosi 1241 osób, z czego u 64 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiało kolejnych sześć osób – dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od pięciu do 58 lat. Po dwie osoby pochodzą z Krakowa i powiatu wielickiego oraz po jednej osobie z powiatów oświęcimskiego i myślenickiego. Większość pacjentów przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 893, w tym 19 w powiecie oświęcimskim.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa