COVID-19 – RAPORT DZIENNY – 1 CZERWCA

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 czerwca 2020 10:39

Od ostatniej aktualizacji Raportu Dziennego eFO w Małopolsce przybył jeden przypadek zachorowania na COVID-19. To mieszkaniec powiatu oświęcimskiego.

Przedstawiamy Dzienny Raport eFO dotyczący rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie małopolskim. Po otrzymaniu kolejnych informacji, będziemy aktualizować poniższy wpis, publikując nowe dane pod nim.

Małopolska

Od wczorajszego wieczora służby potwierdziły zachorowanie na COVID-19 u mężczyzny w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który jest hospitalizowany. Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem badania potwierdziły u 1226 osób.

Ozdrowiały trzy kolejne osoby – kobieta w sile wieku i starsza kobieta oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu nowosądeckiego.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 861.

Powiat oświęcimski

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 63 osób. To 29 z gminy Kęty, po 11 z Oświęcimia i gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Miejsce zamieszkania nowo zakażonego podamy w aktualizacji.

W tej grupie jest pięcioro pracowników medycznych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, w tym dwie mieszkające poza powiatem oświęcimskim.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 46 osób. 10 pacjentów jest hospitalizowanych, pozostali przebywają w izolacji.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

13 osób wygrało walkę z COVID-19, w tym jedna osoba spoza powiatu z tzw. ogniska szpitalnego.

Aktualnie kwarantanna obejmuje 274 osoby.

AKTUALIZACJA, GODZINA 14.40

Jest nowy przypadek zakażenia w powiecie oświęcimskim.

Od początku pandemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 64 osób. To 29 z gminy Kęty, po 12 z Oświęcimia i gminy Brzeszcze, trzy z gminy Osiek, po dwie z gmin Oświęcim, Zator i Polanka Wielka, a także dwie mieszkające poza granicami powiatu. Nowo zakażeni to mieszkańcy Oświęcimia i gminy Brzeszcze.

Aktualnie w powiecie na COVID-19 choruje 45 osób. 11 pacjentów jest hospitalizowanych, 32 przebywa w izolacji domowej, a dwóch w izolatorium.

Czterech pacjentów zmarło. 56-letni mężczyzna pochodził z Oświęcimia, 78-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna z gminy Kęty i 86-letnia kobieta z gminy Brzeszcze.

W minionej dobie ozdrowiały kolejne dwie osoby. W sumie 15 osób wygrało walkę z COVID-19.

Zmieniła się liczba osób przebywających na kwarantannie. Aktualnie kwarantanna obejmuje 261 osób (wczoraj 274).

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego przebywający na kwarantannie:
– 27 osób z gminy Brzeszcze,
– 2 osoby z gminy Chełmek,
– 56 osób z gminy Kęty,
– 26 osób z gminy Osiek,
– 28 osób z gminy Oświęcim,
– 70 osób z miasta Oświęcimia,
– 10 osób z gminy Polanka Wielka,
– 5 osób z gminy Przeciszów,
– 37 osób z gminy Zator.

AKTUALIZACJA, GODZINA 17.45

Ostatnie badania potwierdziły zakażenia COVID-19 u 6 mieszkańców Małopolski. Dobowy przyrost zakażeń wynosi siedem, a ozdrowień 25.

Nowo zakażeni, to trzy kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 28 do 52 lat. Cztery osoby pochodzą z powiatu suskiego, a po jednej z powiatów oświęcimskiego (wykazaliśmy ją w aktualizacji z godziny 14.40) i chrzanowskiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Dotychczas w Małopolsce zakażenie koronawirusem służby potwierdziły u 1232 osób, z czego u 64 w powiecie oświęcimskim.

Wyzdrowiały kolejne 22 osoby – 10 kobiet i 12 mężczyzn w wieku od dziewięciu do 63 lat. Po pięć osób pochodzi z powiatów bocheńskiego i myślenickiego, po cztery z powiatów oświęcimskiego i limanowskiego, dwie z Krakowa, a po jednej z powiatów wielickiego i chrzanowskiego. Większość pacjentów przebywała w izolacji.

Liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi aktualnie 883, w tym 17 w powiecie oświęcimskim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .